Każdy profesjonalny architekt czy projektant doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest wybór dekoracji do tworzonych aranżacji wnętrz. To dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać spektakularne, zamierzone efekty końcowe. Dekoracje ścian należą do jednych z najbardziej kluczowych. Lamele ścienne https://lameo.pl/pl/3-lamele-scienne to nowoczesna, designerską propozycja, która zapewni nie tylko zjawiskowe efekty, ale również stanowi funkcjonalne rozwiązanie. Czym są lamele i z jakimi elementami je łączyć?

Czym są lamele ścienne?

scienne lamele

Czym są lamele? Dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników? Lamele są pionowymi listwami drewnianymi, które przeznaczone są do dekoracji ścian czy sufitów domów, mieszkań, restauracji czy innych obiektów użyteczności publicznej. Lamele są produktami czterostronnie laminowanymi, przez co przy ich pomocy możemy tworzyć wielowymiarowe dekoracje. Łatwy, trwały montaż sprawia, że lamele niezwykle chętnie wybierane są do wielu, różnorodnych aranżacji wnętrz o unikatowym stylu.

Jak wykorzystać lamele?

nowoczesne wnetrza

Lamele są produktami o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Możemy przy ich pomocy zdobić ściany, sufity. Ze specjalnych lameli ażurowych https://lameo.pl/pl/7-lamele-azurowe możemy tworzyć ścianki działowe, które pomogą w nowoczesny sposób dzielić przestrzeń naszych wnętrz. Ich unikalny, nowoczesny i niezwykle interesujący wygląd sprawia, że lamele dekoracyjne wybierane są do salonów, kuchni, gabinetów, korytarzy oraz wielu innych pomieszczeń, w których pragniemy uzyskać doskonały, designerski efekt końcowy tworzonych aranżacji. Co więcej, lamele możemy wykorzystać także jako oryginalne wykończenie schodów, tworząc przy ich pomocy innowacyjne balustrady. Tego rodzaju produkty stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla standardowych wersji balustrad.

Z czym łączyć lamele dekoracyjne?

dekoracyjne lamele

Na pytanie, z czym łączyć lamele nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Szeroki wybór kolorystyczny sprawia, że lamele możemy łączyć z wieloma, różnorodnymi elementami wnętrz. Lamele najczęściej wykonywane są z drewna sosnowego, dębowego oraz jesionowego, i mogą przybierać wiele barw. To sprawia, że lamele dekoracyjne mogą łączyć się zarówno z elementami w stylu klasycznym, skandynawskim, art-dèco, nowoczesnym, industrialnym czy eklektycznym. Lamele możemy umieścić również obok tapet czy paneli ściennych. Stanowią doskonałe tło bądź uzupełnienie zarówno do mebli klasycznych, drewnianych, o bogatych zdobieniach i unikatowym wykończeniu, jak również z modelami niezwykle nowoczesnymi, o prostej i surowej formie. Wielość kolorów, w których dostępne są lamele dekoracyjne sprawia, że możemy je łączyć zarówno z barwami chłodnymi, jak i ciepłymi.

Lamele ścienne wprowadzają do wnętrz bardzo dużo przytulności, która idzie w parze z nutką elegancji. Stanowią niesztampowe rozwiązanie dedykowane dla wszystkich osób, które cenią połączenie ponadprzeciętnej estetyki wraz z doskonałą funkcjonalnością.