Fotele ogrodowe wiszące są coraz częściej wybieranym akcesorium do ogrodu, a wszystko za sprawą ich niezwykłej przydatności i funkcji dekoracyjnej. Sprawdź jak przechowywać je jesienią i zimą, aby nie straciły na wytrzymałości i nadal cieszyły świetnym wyglądem. 

Jakie są zalety foteli ogrodowych wiszących?

Fotele ogrodowe wiszące to idealny element ogrodowych aranżacji, który świetnie nadaje się na taras, balkon czy jako fotel do postawienia wśród ogrodowej zieleni. Ich popularność wynika z niezwykłej estetyki wykonania, która świetnie wpisuje się w praktycznie każdy ogród. To bardzo ciekawy pomysł zastąpienia tradycyjnych hamaków czy krzeseł, który dodatkowo pozwala na maksymalny relaks oraz wprowadza nutkę nowoczesności.

Funkcja bujania dodatkowo daje możliwość pełnego relaksu, pozwala na popołudniową drzemkę, pracę na komputerze, czy czytanie książki w niezwykłej wygodzie, jaką daje fotel wiszący. To również idealne miejsce do zabawy dla dzieci, gdyż pozwala na zastąpienie huśtawki ogrodowej.

Fotel ogrodowy jest idealną opcją na relaks na świeżym powietrzu, pozwala na bezpieczne bujanie i przyjęcie wygodnej pozycji do odpoczynku. Miękkie poduszki sprawiają, że można rozsiąść się w fotelu i komfortowo odpocząć w przyjemnym otoczeniu. Kupując fotel ogrodowy wiszący dwuosobowy mamy możliwość odpoczynku tylko we dwoje, np. z ukochaną osobą.

Wiele osób zastanawia się gdzie kupić fotel wiszący? Otóż na rynku mebli ogrodowych jest ich całe mnóstwo. Najlepiej postawić na zakupy w sklepie internetowym, w którym znajdziecie Państwo duży wybór foteli ogrodowych wiszących, w wielu kolorach, wzorach i konfiguracjach. Fotel wiszący huśtawka ogrodowa to frajda nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Jak przechowywać fotele ogrodowe wiszące jesienią i zimą?

Mimo iż fotele ogrodowe wiszące wykonane są z bardzo trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów (pisał o tym np. portal brzozow24.pl), ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, które zimą i jesienią występują w nasilonym stopniu. Dzięki temu będą one mogły służyć nam dużo dłużej, pozostając w idealnym stanie wizualnym i konstrukcyjnym.

Zarówno deszcz, śnieg, jak i wiatr mogą wpływać na różne elementy foteli. Dlatego, aby je zabezpieczyć, dobrze jest skorzystać z pokrowca, przeznaczonego do zakrycia foteli wiszących. Najczęściej dołączany jest on do zestawu. Drugą możliwością jest zdemontowanie fotela i umieszczenie go w bezpiecznym miejscu, gdzie panuje normalna temperatura i niska wilgotność powietrza.

Świetnym rozwiązaniem w przypadku posiadania kilku metrów wolnej przestrzeni w domu, może być przeniesienie go do sypialni, pokoju dziecka czy salonu, aby móc cieszyć się jego wygodą przez cały rok. Takie fotele idealnie dopasowują się do pomieszczenia, bez względu na to, w jakim stylu są urządzone. Są niezwykle uniwersalnym elementem aranżacyjnym, a pomieszczeniu nadają nowoczesności i lekkości, dzięki temu możliwe jest korzystanie z nich przez cały rok.