Zdecydowanie jednymi z najlepszych prezentowych propozycji zawsze będą te upominki, które będzie można praktycznie wykorzystać. Jeśli osoba, którą chcemy obdarować, na co dzień zajmuje się ciężką, fizyczną pracą na budowie, nasze zadanie przy wyborze prezentu będzie nieco ułatwione, gdyż znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić problemu. Właśnie dlatego dzisiaj zastanowimy się, jakie najciekawsze pomysły na prezent znajdziemy w sklepie BHP!

 

Prezenty dla pracownika budowy – czy buty robocze to dobry pomysł?

Kiedy odwiedzimy sklep BHP w poszukiwaniu odpowiedniego prezentu dla naszego krewnego, czy znajomego, który zajmuje się pracami budowlanymi, z całą pewnością jako pierwsze rzucą się nam w oczy buty robocze. To na wskroś praktyczny podarunek, który z całą pewnością będzie mógł zostać przez niego wykorzystany podczas codziennych obowiązków, jednak nie oznacza to automatycznie, że buty robocze to dobry pomysł na prezent. Dlaczego?

W naszej kulturze funkcjonuje pewien przesąd związany z dawaniem butów, który zakłada, że obdarowana od nas osoba szybko odejdzie. Oczywiście nie musi to mieć nic wspólnego z prawdą, jeśli jednak osoba, której chcemy kupić prezent, wierzy w tego typu rzeczy, możemy poszukać innego podarku niż butów roboczych.

Rękawiczki – ochrona dłoni prosto ze sklepu BHP

Kolejna praktyczna propozycja prezentu dla osoby pracującej na budowie, to z całą pewnością odpowiednie rękawice ochronne. Ich obecność jest niezastąpiona przy właściwie jakichkolwiek pracach fizycznych, od ciężkich robót budowlanych do klasycznego grabienia liści w naszym ogrodzie. Jak wybrać właściwy model?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Najlepszym wyjściem będzie delikatne podpytanie się danej osoby, jaki rozmiar rękawic nosi na co dzień –  w ten sposób najprawdopodobniej uda nam się uniknąć kiepskiego wyboru. Warto też zwrócić uwagę na to, jakie właściwości ochronne mogą nam zaoferować dane rękawice – w sklepie BHP znajdziemy wiele różnych produktów, które różnią się od siebie możliwością ich wykorzystania.

Ochrona oczu, czyli zupełna podstawa

Obok butów roboczych i rękawic ze sklepu BHP, kolejną ciekawą propozycją prezentu dla pracownika budowy będą okulary ochronne. Ich obecność może w skrajnych sytuacjach nawet przyczynić się do uratowania wzroku, więc nie warto lekceważyć tego elementu odzieży ochronnej.

W tym wypadku wybór modelu będzie zależał od rodzaju prac, jakie wykonuje osoba, którą chcemy obdarować prezentem. Zdecydowanie warto wybrać takie okulary, które oferują jak największy możliwy stopień ochrony.