Nie od dziś wiadomo, że wielu mężczyzn nie wyobraża sobie życia, w którym sport nie stanowiłby istotnego aspektu – nie zależnie czy uprawiają go aktywnie, czy kibicują zawodnikom z pozycji kanapy przed telewizorem. Trening zachęca do interakcji międzyludzkich, wywołuje emocje i mobilizuje do rywalizacji. Należy również pamiętać o jego prozdrowotnych właściwościach wśród osób go uprawiających. Fani sportów zespołowych, dużo chętniej angażują się w rozmaite akcje, z łatwością mobilizują się do pracy zespołowej i są aktywni społecznie. Czy Ty równie chętnie otaczasz się takimi mężczyznami? Jakim rodzajem współzawodnictwa się interesują?

Z miłości do rugby

W naszym kraju najbardziej popularnym sportem zespołowym wciąż pozostaje bezapelacyjnie piłka noża. Mecze piłkarskie zbierają liczne rzesze fanów na trybunach stadionów i przed odbiornikami telewizyjnymi. Faworyta dogania jednak, w szybkim tempie, inna ciekawa dyscyplina sportowa, jaką jest rugby. Choć dla większości pochodzenie rugby kojarzy się w pierwszej kolejności ze Stanami Zjednoczonymi, sport ten ma zupełnie inną i niepowtarzalną historię. Swój początek ta aktywność znalazła w „łamaniu zasad”, mianowicie podczas angielskiego meczu footballu, 7 kwietnia 1823 roku, niejaki  William Webber Ellis zignorował obowiązujące w tej grze zasady, chwytając piłkę w ręce i biegnąc z nią przez boisko. Zachowanie Ellisa przyczyniło się do powstania nowej dyscypliny, a on sam uznawany jest za jej twórcę. Od tego momentu rugby zaczęto uprawiać w wielu państwach, gdzie w szybki sposób zyskało na uznaniu i popularności.

Organizowany co 4 lata Rugby World Cup, oraz inne prestiżowe rozgrywki tj. Puchar Sześciu Narodów, The Rugby Championship, wywołują niehamowane emocje, wśród kibiców z całego świata.

Twój ukochany lub inna bliska Ci osoba jest miłośnikiem tego sportu,  a Tobie przy licznych okazjach brakuje pomysłu na prezent, który sprawi mu radość – koszulki reprezentacyjne rugby to doskonała propozycja na obdarowanie fana tej dyscypliny, która wywoła uśmiech na jego twarzy. Elementy stroju zawodników to niepodważalne atrybuty pasjonatów każdej gry zespołowej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koszulki?

Oferta tradycyjnych sklepów oraz tych on-line z odzieżą sportową, jak np. popularnej sieci Decathlon obfituje w rozmaite modele i kolory, a także elementy ubioru zawodników, jednak dla prawdziwego kibica, ważne jest posiadanie koszulki z logo swojej ulubionej drużyny. W przypadku rugby istotnym jest numer znajdujący się na T-shircie – w tej dyscyplinie liczby na stroju są związane z regułami samej gry. Numer zawodnika wskazuje między innymi kiedy pojawi się on na boisku – w pierwszej kolejności na murawę wychodzą  ci z liczbami od 1 do 15, pozostali to zawodnicy rezerwowi. Dodatkowo w trakcie  tworzenia formacji, wybierani się sportowcy zgodnie z numeracją – dla formacji młyna 1-8, natomiast ataku 9-15. Będąc laikiem w kwestii rugby, warto kierować się tymi informacjami, kupując prezent, który nie rozczaruje obdarowanego. Z pewnością  koszulka reprezentacyjna jest trafionym upominkiem dla wszystkich interesujących się tą grą.