Wielu osobom pieczątki kojarzą się wyłącznie ze sprawami urzędowymi czy prowadzeniem swojej firmy. Jednak od kilku sezonów elementy te są coraz popularniejszym dodatkiem wykorzystywanym przez pary młode. Stawiają na nie zwłaszcza te osoby, którym zależy na maksymalnej personalizacji tego wydarzenia. Podczas przygotowań do tego ważnego dnia pieczątka ślubna może być stosowana w wielu sytuacjach. Jakich, a także jak wybrać najlepszą? Podpowiadamy. 

Pieczątka ślubna — na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Pieczątka ślubna to przedmiot, który pozwala na spersonalizowanie różnych elementów związanych z weselem, a więc na przykład menu, zaproszeń czy kopert. Z tego powodu po produkt ten sięga coraz więcej przyszłych małżeństw. Projektując pieczątkę, warto postawić na motyw nawiązujący do stylistyki i kolorystyki wesela, a także dekoracji, jakich zamierzamy użyć w kościele i na sali. Istotny jest również kształt pieczęci. Dostępne są wersje okrągłe, podłużne, ale również o nietypowych, spersonalizowanych formach. Mogą więc przybrać również postać na przykład serca, kwiatu lub konkretnego przedmiotu.

Pieczątka ślubna — w jakim celu jest wykorzystywana?

Pieczątka ślubna może być wykorzystana do ozdobienia elementów takich jak księga gości weselnych, zaproszeń, kopert w których umieścimy pieniądze dla poszczególnych podwykonawców, menu, winietek czy zawieszek na alkohol. Możemy przyozdobić nią również opakowania, w których umieścimy podziękowania lub prezenty dla gości, ale także ciasto.

Grafika umieszczona na stemplu ślubnym zależy wyłącznie od wyobraźni i celu wykorzystania pieczątki przez parę młodą. Zazwyczaj element ten jest oznaczany na przykład imionami lub pierwszymi literami imion państwa młodych, datą ślubu i wybranym elementem graficznym nawiązującym do motywu wesela. Pary młode mogą wybierać również w szerokiej gamie odcieni i kolorów tuszu. Lepiej jednak barwę tę dopasować do motywu przewodniego i stylistyki całej imprezy lub też dodatków państwa młodych.