Wśród perfum damskich na wiosnę warto wybierać te, które jednoznacznie kojarzą się z tą porą roku. Najbardziej uniwersalnym wyborem są więc te, które kojarzą się z kwitnącymi kwiatami. Jakie konkretne nuty zapachowe będą najlepszym wyborem? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając perfumy na wiosnę?

Wiosną, ale także latem, powinno sięgać się po perfumy, które są lekkie, świeże oraz subtelne. Należy więc całkowicie zrezygnować z ciężkich, zmysłowych aromatów, które cieszą się popularnością głównie zimą. Tym samym perfumy w których znajdują się korzenne zapachy powinny być po prostu odstawione na półkę. Warto poszukać woni roślin, a szczególnie kwiatów, które pojawiają się wiosną. Ciekawym pomysłem są także zapachy świeżych owoców. Perfumy mają sprawiać wrażenie tego, że przebywamy na zewnątrz, pod gołym niebem, na łące lub w sadzie. Właściwa kompozycja powinna wywoływać w nas same pozytywne skojarzenia. Ciekawym pomysłem są nowe perfumy jaśminowe, które świetnie wpisują się w ten koncept.

Jakie nuty zapachowe wybrać na wiosnę w perfumach?

Najlepsze perfumy, które sprawdzą się w naszej sytuacji powinny być starannie dobrane pod kątem konkretnych nut zapachowych. Nie może być mowy o przypadku. Szczególnie warto zwrócić uwagę na jaśmin, różę, gruszkę, nagietek, mandarynkę i pomarańczę, a także jabłko. Właściwie dobrana kompozycja kwiatów i owoców będzie doskonałym pomysłem na to w jaki sposób pachnieć wiosną. Jeśli nie jesteśmy w stanie za pierwszym razem znaleźć właściwej kombinacji to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować dodać do wiosennych woni nieco egzotyki. Ciekawym pomysłem są przede wszystkim cytrusy, które dodają nieco orzeźwienia oraz kokosowy zapach, który jest bardzo uniwersalny i świetnie wpasowuje się w większość aromatów.

Drzewo sandałowe to wyjątkowy wybór na wiosnę. Wielu producentów perfum bardzo często stosuje go w swoich produktach. Jest to aromat eteryczny w którym można zwykle wyczuć nuty drewna. Aby uzyskać jak najlepszy efekt należy połączyć go z nutą goździków, szałwią, cyprysem, koprem włoskim, czarnym pieprzem lub bergamotką. W ten sposób uzyskamy bardzo pożądaną, wiosenną kombinację, która sprawdzi się praktycznie na każdą okazję, niezależnie od tego czy wychodzimy do pracy, czy na spotkanie ze znajomymi.

Jeśli poszukujemy pomysłu na odświeżenie i temperatura na zewnątrz bardzo szybko rośnie to interesującym pomysłem jest aromat ogórka. Najlepiej połączyć go z wonią owoców takich jak melon lub arbuz, ewentualnie z nutami zielonych ziół, a więc na przykład mięty, lawendy lub tymianku.