Chcesz mieć tylko błyszczące opuszki palców. Bezwiórowe, trwałe, super błyszczące, przyciągające uwagę opuszki palców. Ale przy tak wielu opcjach manicure do wyboru, jako miłośniczka paznokci muszę wybrać, na co się zdecydować? Ponieważ każdy rodzaj zabiegu ma swoje atuty, zatem opiszemy szczegółowo każdy rodzaj manicure. Zanim więc zarezerwujesz następny manicure, oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat żelu, szelaku i akrylu.

Żel: dla długotrwałego manicure

żel do paznokciKlasyczny (rodzaj), żelowy manicure był pierwszym, który podbił świat piękna, zanim pojawił się szelak i akryl. Ten jest najtwardszy z całej gamy, więc jest to świetny wybór, jeśli jesteś osobą cierpiącą na łamliwość paznokci. Po pierwsze, twoje paznokcie będą kształtowane zgodnie z twoimi upodobaniami; jestem fanem kwadratowej krawędzi, ale każdy z nich ma swój własny kształt. Następnie płytka paznokcia zostanie wypolerowana w celu usunięcia naturalnych olejków. Pozwala to na bardzo gładkie nakładanie żelu i skuteczne przyleganie do paznokcia. Następnie opuszki palców są utwardzane w świetle UV – brzmi to naukowo – to “leczy” lakier na dłużej. Błyszczące końcówki, które są twarde jak paznokcie, dosłownie.  

Shellac: dla naturalnego wykończenia

Popularność Shellaca rośnie z roku na rok. Dlaczego tak jest? Ze względu na trzy typy manicure, które dają najbardziej “naturalny” wynik. Shellac jest mieszanką lakieru do paznokci i żelu (lub “żelu hybrydowego”) i został stworzony przez Creative Nail Design – stąd pochodzi termin “CND”. Shellac jest nakładany dość cienko, więc może się czuć trochę lżejszy na opuszkach palców. Proces wiązania jest taki sam jak w przypadku żelu, więc Twoje paznokcie utwardzą się pod wpływem światła UV.  Pasta polerska zrobi je na wysoki połysk, który powinien pozostać w takim stanie nawet przez dwa tygodnie. Jeśli Twoje paznokcie są w dobrym stanie i nie wymagają wzmocnienia, wybierz ten mani.

Akryl: dla wzmocnienia

akrylowe paznokcie

Jeśli jesteś obgryzaczem paznokci, nadszedł czas na zapoznanie się z manicurem akrylowym. Ten mani dodaje długość do opuszków palców z przedłużeniami, które są nałożone nad paznokciem naturalnym. W przeciwieństwie do mani w żelu, akryl nie jest produktem gotowym, składa się z proszku i płynu, które są mieszane przez technika podczas mani. Będziesz mógł wybrać pożądaną długość, więc wydłużenie nie musi oznaczać super długich paznokci. Jeśli chodzi o lakier, można połączyć dwa rodzaje mani i poprosić o żel nad akrylowymi przedłużeniami. Doda to paznokciom dodatkowej długości i długotrwałego koloru. Jeśli żyłaś w świecie krótkich paznokci, bądź podekscytowany, będziesz stukała we wszystko co w zasięgu wzroku.

Więc, na którą powinnam się wybrać?

Rezultat? Nie ma wyraźnego mistrza. Radziłabym, żeby “stan” twoich paznokci decydował. Jeśli są mocne i nie łamią się łatwo, szelak jest wszystkim, czego potrzebujesz; jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie przetrwały jakiś czas (pomyśl miesiąc miodowy i święta), idź w żele; na dłuższą metę, która na pewno przyciągnie uwagę do opuszków palców, akryl jest królową. Niezależnie od tego, co wybierzesz, upewnij się, aby utrzymać swoją mani w stanie tip-top i pielęgnuj swe paznokcie jak pupcię niemowlaczka (z wielką miłością i uwagą).