Organizacja weselnego stołu to podstawa udanego wesela. Jak zrobić to w sposób subtelny i estetyczny? Najlepszym rozwiązaniem są winietki ślubne. Sprawdź, jak odpowiednio je dobrać i wykorzystać.

Wesela – zwłaszcza te duże – wymagają przemyślanego zaplecza organizacyjnego, Odpowiednia organizacja sali pozwala zapobiec chaosowi i uczynić całą imprezę mniej stresującą z perspektywy pary młodej. Zamiast odprowadzać każdego gościa na swoje miejsce z osobna, co zajęłoby sporo czasu, młodzi mogą zająć się witaniem nowoprzybyłych i nieco zrelaksować się po ceremonii zaślubin.

Jak wybrać winietki ślubne?

Najlepszym sposobem na rozmieszczenie gości są winietki ślubne, które umożliwiają oznaczenie miejsca gościa. Dobierając je, należy pamiętać przede wszystkim o motywie wesela. Najczęściej winietki ślubne na stół zamawia się zgodnie ze wzorem zaproszenia – większość firm oferuje opcję zakupu tych dwóch akcesoriów „do pary”. Winietki możesz wypisać samodzielnie bądź zamówić wersje z wydrukiem – taką opcję oferuje między innymi polska firma artMA – https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/dodatki-weselne/winietki-weselne/. Na którą się zdecydować? Pierwszy wariant, czyli wypisywanie ręczne, jest nieco bezpieczniejszy, jeśli nie masz jeszcze potwierdzonej w pełni listy gości. Drugi natomiast gwarantuje lepszą czytelność.

winietki

Winietka ślubna w kolorze eukaliptusowym

Jaki format winietek wybrać?

Wybierając winietki ślubne, możesz zdecydować się na jeden z trzech wariantów: tradycyjne, stojące modele, przypinki, bądź winietki na szpilce do wbicia (na przykład w pralinę czy inny drobny słodki upominek). Przypinki to ciekawy pomysł na oryginalne winietki ślubne, które mogą stać się dla gości wspaniałą weselną pamiątką. To również świetne rozwiązanie na weselach, na których wiele zaproszonych osób jest dla siebie nieznajomymi. W takim wypadku mogą przypiąć winietkę-przypinkę do garnituru czy sukienki – znajomość imienia przełamie pierwsze lody.

Ciekawą alternatywą są winietki ślubne na butelki. Znakomicie sprawdzą się one w przypadku gdy planujesz wręczyć gościom miniprezenty w postaci buteleczek z nalewkami czy innymi alkoholami. To świetna alternatywa dla słodyczy, które często dołącza się do nalewek. Goście mogą zabrać je do domu – o samych słodkościach często zapominają w obliczu tak dużej ilości przepysznych ciast i tortów!

winietki

Przypinka weselna z kwiatami tulipanów

Modne winietki ślubne – pomysły

Jakie wzory królują obecnie na winietkach? Dużą popularnością cieszą się winietki ślubne rustykalne, czyli z elementami naturalnymi przewijającymi się zarówno w warstwie ilustracji, jak i materiałów. Papier z recyklingu, beże zamiast bieli, mikstura tekstur – po tym właśnie rozpoznasz winietki rustykalne. Inny wzór, który nie traci na popularności, to winietki ślubne w kwiaty. Przepiękne magnolie, żonkile, narcyzy, bungewille i oczywiście róże – na winietkach znajdziesz każdy kwiat, który tylko sobie wymarzysz.

Winietki ślubne eleganckie przybierają też bardziej minimalistyczne formy. Ostatnimi czasy furorę robi połączenie szmaragdowej zieleni i złota. Daje ono niezwykle wysmakowany efekt, bardziej urozmaicony niż standardowa biel/złoto.

Winietki – i co jeszcze?

Gdy duża ilość osób jednocześnie poszukuje swojego miejsca, na sali może powstać zamieszanie, nawet jeśli zostały one oznaczone winietkami. Dlatego, oprócz winietek, warto uwzględnić plan sali, który zostanie umieszczony w widocznym miejscu. Goście mogą sprawdzić na nim, w której części sali mogą spodziewać się swojego miejsca. Dzięki temu poszukiwania będą znacznie łatwiejsze, a chaos zostanie opanowany już na początku!