Czy sklep dla dzieci internetowy to dobry wybór? Coraz więcej rzeczy możesz zamówić za pomocą jednego prostego kliknięcia, a już po kilku dniach pojawiają się u ciebie w mieszkaniu. Sporo słyszy się jednak o internetowych oszustwach, przestępstwach, problemach z kurierami czy dostawami. Postanowiliśmy zagłębić się w ten temat i ostatecznie rozwiązać tę zagwozdkę. Czy sklep internetowy dla dzieci to dobry wybór? Odpowiadamy!

Sklep online dla dzieci — czym się kierować?

Chcesz znaleźć idealny sklep z rzeczami dla dzieci w internecie? W takim razie zacznij od czytania opinii i sprawdzenia, czy dany sklep posiada działalność gospodarczą. Takie informacje powinny się znaleźć już na samej stronie głównej. Zazwyczaj są one na dole, w stopce. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź dokładnie, czy wszystko jest tak, jak powinno być. Idealnym przykładem jest sklep dla dzieci BabyBoom, gdzie nie tylko kupisz interesujące cię produkty, ale i możesz liczyć na fachową poradę i wszystkie informacje takie jak dane firmy, sposób wysyłki, cena itp.

Sklep dla niemowląt online — czego unikać?

Lata temu w sieci roiło się od przestępstw internetowych. Oczywiście dotyczyły one nie tylko zakupów online, choć te z pewnością odegrały dużą rolę. Do dziś zdarzają się przypadki fałszywych sklepów internetowych. Pojawia się firma X, zarejestrowana w zupełnie innym kraju, często poza Unią Europejską. Wystawia na swój sklep z artykułami dla noworodków ciekawe wózki, dobre laktatory i inne sprzęty. Są to oczywiście urządzenia markowe, ale w bardzo niskiej cenie. Jeśli wydaje ci się, że trafiłaś świetną okazję, ale ta okazja brzmi zbyt pięknie, żeby była prawdziwa, to jest spora szansa, że faktycznie masz do czynienia z oszustami.

Dobrym sposobem na uniknięcie oszustwa jest płatność za pobraniem. Większość dobrych i legalnych sklepów internetowych posiada taką opcję. W ten sposób możesz nie tylko otworzyć paczkę przy kurierze, ale i unikniesz konieczności proszenia się o zwrot swoich środków. Płacisz dopiero po otworzeniu paczki od kuriera.

Wozek spacerowy

Wózek spacerowy Kinderkraft — idealny na wakacje

Sklep internetowy dla dzieci — plusy i minusy zakupów w sieci

Kupowanie rzeczy w Internecie ma swoje wady i zalety. Oczywiście wady w łatwy sposób wyeliminować. Zacznijmy od zalet. Dlaczego warto kupować w sieci?

  • Brak konieczności wychodzenia z domu — to szczególnie przydatne dla kobiet w ciąży lub z małym dzieckiem.
  • Oszczędzasz czas — złożenie zamówienia zajmuje najczęściej kilka minut, a większość sklepów posiada opcję segregacji produktów według popularności oraz cen, co ułatwia podjęcie decyzji.
  • Oszczędzasz pieniądze — w sieci często produkty są tańsze, a marża sklepów internetowych jest zazwyczaj niższa.

Jakie są minusy?

  • Kupowanie w ciemno — oczywiście nie możesz produktu dotknąć, sprawdzić, przejechać się rowerkiem czy przetestować miękkości poduszki.
  • Długi okres dostawy — znalezienie odpowiedniej firmy przewozowej to nie lada wyzwanie, a coraz częściej słyszy się o wrzuconym do skrzynki awizo, mimo pobytu w domu czy też odbieraniu paczek z centrali;

Jak już wyżej wspominaliśmy, wszystkie te minusy możesz zastąpić po prostu dokładnym sprawdzeniem danego sklepu internetowego, firmy kurierskiej, jak i danego produktu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sprawdziła np. wózek w sklepie stacjonarnym, a potem zamówiła go z sieci po niższej cenie. Takie rozwiązanie generuje pewne przeszkody, jako że musisz najpierw pojechać do sklepu, a później zamawiać, jednak w przypadku większych i droższych zakupów może okazać się to strzałem w dziesiątkę!