Sen, oprócz tego, że jest przyjemny i pozwala nam wypocząć po całym dniu, bardzo wiele o nas mówi… Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę pozycję, w której najczęściej zasypiamy. Co mówi o Tobie sposób, w jaki codziennie układasz się do snu? To zaskakujące!

Pozycja embrionalna

Tak zasypiają zazwyczaj dzieci. Niektórzy z nas, mimo upływu lat, nie rezygnują z tej pozycji. Według psychologów, świadczy to o ogromnym lęku, wycofaniu i nieśmiałości. Może być również związane z przejściowymi trudnościami, o których chcemy zapomnieć w nocy.

Rozgwiazda

Pewnie znasz tę pozycję z obserwacji… partnera. To właśnie mężczyźni uwielbiają leżeć na plecach z powyciąganymi we wszystkie strony nogami i rękami. Zwolennicy takiego sposobu zasypiania uważani są za ekstrawertyków, którzy charakteryzują się pozytywnym podejściem do życia. Jeśli Twój partner zasypia niczym rozgwiazda, przez co utrudnia Ci spokojny wypoczynek, istnieje przynajmniej jeden plus takiej sytuacji- prawdopodobnie jest bardzo szczęśliwy.

Spanie na brzuchu

W ten sposób śpią ci, którzy lubią dobrą zabawę, są inteligentni i ciekawi świata. Osoby śpiące na brzuchu mają jednak jedną wadę – zazwyczaj nie słuchają rad otoczenia i są przekonani o swojej racji.

Spanie na plecach

Potrafisz całą noc przespać na plecach? Oznacza to, że jesteś otwarta i nie boisz się, że ktoś zrobi Ci krzywdę. To właśnie dlatego śpisz zwrócona swoją twarzą do świata. Masz wiele do zaoferowania otaczającym Cię ludziom, a Twoim głównym celem jest zdobywanie ciekawych doświadczeń i eksperymentowanie.

Spanie na boku

Niektórzy mylą tę pozycję z pozycją embrionalną, jednak nie mają one ze sobą zbyt wiele wspólnego. Kiedy śpimy w pozycji embrionalnej, zazwyczaj chowamy ręce i nogi. Spanie na boku z wyciągniętymi rękami i nogami oznacza, że masz dystans do siebie, a Twoi przyjaciele najbardziej doceniają w Tobie otwartość i ogromne poczucie humoru.

Zgadzasz się z tym?