Fotelik samochodowy to w dzisiejszych czasach niezbędnik każdego małego podróżnika. Jest to pierwsza z rzeczy, która znajduje się na liście wyprawki malucha spodziewających się pierwszego dziecka. Foteliki są różne, można wybrać takie, które są podzielone na grupy wieku dziecka, w których się mieści lub takie które są bardziej ekonomiczne i starczają na lata i późniejsze pokolenia.

Decyzja co do zakupu fotelika jest bardzo ważna, ponieważ bezpieczeństwo w podróży samochodem jest rzeczą priorytetową. Poza tym dziecko musi czuć się wygodnie i pewnie na długich i krótkich dystansach. Warto upewnić się, czy fotelik posiada homologację i-Size, atesty i inne certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie fotelika.

Kinderkraft XPand fotelik polskiego producenta, przeznaczony dla dzieci z grupy starszej, o wadze od 15 kg-36 kg, w którym dziecko umieszcza się przodem do kierunku jazdy, w najbezpieczniejszej pozycji. XPand to wytrzymały i sprawdzony fotelik w testach i innych badaniach, zgodnie z europejską jednostką badawczą RDW, opinią uznanego instytutu TASS INTERNATIONAL, INTERTEK oraz opinię międzynarodowego atestu ECE R44/04.

Tak wysoka rekomendacja sprawia, że fotelik jest niezwykle bezpieczny. Kinderkraft XPand posiada także mocną obudowę, w miejscach, które są najbardziej narażone na uderzenia jak ścianki boczne. Ścianki te wyposażone są w system SPS oraz 3 –warstwowy zagłówek H-Guard, który chroni małą główkę malucha, jak też szyję oraz ramiona w trakcie kolizji.

Kinderkraft XPand jest wyposażony w system Duo Expand, funkcjonujący wraz z osłonami po obu stronach, które zapewniają 4-stopniową regulację, więc fotelik dopasowuje się do rosnącego dziecka. Kinderkraft XPand posiada wygodne podłokietniki, które wpływają na rozluźnienie się dziecka, są one też prowadnicami pasa samochodowego. Fotelik XPand łatwo zamontować, dzięki odpowiedniemu systemowi ISOFIX, umożliwia intuicyjny montaż, który umożliwia sprawne wpięcie klamry w oba zatrzaski, znajdujące się w samochodzie, o ile samochód jest w nie wyposażony.

Na foteliku widoczne są kolory zielony i czerwony, które są podpowiedzią czy fotelik jest prawidłowo wpięty w samochodzie. Fotelik Kinderkraft XPand jest w pełni regulowany i to w 4 różnych pozycjach, można wyregulować zagłówek i ścianki boczne wysokość ale także na szerokość, dopasowuje się do rosnącego dziecka. Fotelik XPand jest bardzo solidnie wykonany i wygodny dla maluszka, posiada miękką tapicerkę, łatwą do czyszczenia.