Miałaś dziś ciężki dzień! Dobrze jest poświęcić minutę i sprawdzić te przypadkowe i ciekawe znane fakty na temat makijażu i kosmetyków. Makijaż jest częścią naszej kultury od wielu lat. Poza tym, że kochamy go i dobrze w nim wyglądamy, co jeszcze naprawdę wiesz o kosmetykach?

Od starożytnych Egipcjan po królową Elżbietę, makijaż służył zarówno celom religijnym, jak i osobistym. Dzisiaj jest to przemysł wart miliardy dolarów. Wczesne wieki różnych form makijażu doprowadziły nas do tego, co dziś używamy i znamy.

Masz tutaj 15 wspaniałych faktów na temat makijażu, o których pomyślałem, że powinnaś wiedzieć:

1. Kleopatra

Wiadomo było, że Kleopatra często moczyła swoje żaglowce w perfumach, aby każdy mógł poczuć zapach jej przyjścia.

2. Koszt Urody

Przemysł kosmetyczny wydaje około 15 miliardów dolarów na perfum, 18 miliardów dolarów na makijaż, 24 miliardy dolarów na pielęgnację skóry, a 38 miliardów dolarów na pielęgnacje włosów. Wow!

3. MAC

Zastanawiałam się, co tak naprawdę oznacza MAC. Cóż, według głównej strony oznacza to kosmetyki do makijażu. Kolejną zabawą jest fakt, że MAC został założony przez dwóch mężczyzn w 1985 roku. Obydwoje byli Frankami.

4. Fundament

Jest to coś, czego nie znałam, ale cieszę się, że teraz wiem. Kiedy robisz zakupy, zawsze sprawdzasz odcień kolorów na dłoni. Właściwym sposobem znalezienia koloru jest przetestowanie go na szczęce. Jeśli myślisz o tym, fundament jest stosowany do twarzy, więc dlaczego miałbyś go przetestować na dłoni!

5. Gejsza

Czy zauważyłaś, jak Geishe mają białą maskę na twarzy. Cóż, nazywa się “twarz gejsza”, która jest wykonana z poopa. Wiadomo, że pomaga to zwalczać zmarszczki. Dlatego ich twarze nigdy się nie starzeją.

6. Elżbieta Taylor

Jednym z moich ulubionych cytatów z książki Elizabeth Taylor było to, że powiedziała “wylej sobie drinka, włóż szminkę i pociągnijmy się razem”, chyba że pracowałaś nad jej zestawem. Przypuszczalnie zakazała innym kobietom noszenia czerwonej szminki podczas pracy z nią.

7. pijawki

W 1400 r. kobiety utrzymywały swoją skórę w bladości za pomocą pijawek. Jasna karnacja dawała im posągi wyższej klasy. Kobiety stosowały również inne metody krwawienia, takie jak przycinanie żył. Metoda ta nazywana była “cuppingiem”.

8. Najdroższy szminka

Mówiąc o szmince, jednym z najdroższych na świecie jest Guerlain’s KissKiss Gold i Diamonds Lipstick na świecie. Kosztują one 62 000 dolarów. To, za co naprawdę płacisz, to 110 gramów 18k złotej tuby, która jest pokryta 199 diamentami. Przynajmniej można go napełniać.

9. Na kobietę

Badano, że kobiety wydają 15 000 dolarów, w życiu na makijaż i inne kosmetyki. Przeciętne lata spędzone przez kobietę na zakupach to prawie 9 lat. To trochę za dużo!

10. Broń

W dawnych czasach nie było czegoś takiego jak golenie pod pachami. Zmieniło się to jednak, gdy w 1915 r. model oglądał w modnej reklamie fotografię z ogolonymi pachami. Dziękujemy za zapoczątkowanie tego trendu ????

11. Smoła węglowa = Maskara

W epoce Elżbiety kobiety robiły szalone rzeczy, żeby wyglądać pięknie. Smołę węglową używa się jako tusz do rzęs i ołówek do brwi, a nawet jako eyeliner. Nie było to najbezpieczniejsze podejście, w wyniku którego ludzie stali się ślepi.

12. Wagi rybne

Ten naprawdę mnie zaskoczył. Kiedy kupujemy lśniącą szminkę, pastę do paznokci, a nawet cień do oczu, w mieszaninie używa się łusek rybnych, które nadają jej blask. Do dziś producenci nie znaleźli żadnego składnika, który mógłby go zastąpić, więc na razie utknęliśmy z rybimi łuskami.

13. Może to jest Majbelline

Jedną z najpopularniejszych marek makijażu jest Maybelline. Najlepiej sprzedający się tusz do rzęs został wprowadzony na rynek w 1971 roku. Marka donosi, że co 1,6 sekundy ich kosmetyk jest sprzedawany gdzieś na świecie. Biznes dobrze funkcjonuje!

Na koniec mam nadzieję, że podobały Ci się te zabawne fakty o kosmetykach i dowiedziałeś się trochę o produktach, których używasz na co dzień. Teraz, za każdym razem, gdy używasz swojego tusz do rzęs, wiesz, że ktoś na świecie ma zamiar kupić jeden, jak również ???? Szczęśliwych zakupów!