Czy uważasz, że makijaż Kim Kardashian wygląda wspaniale i czy jesteś ciekawa, jak nauczyła się kształtować swoją twarz? Kształtowanie twarzy nigdy nie było łatwiejsze.

Podczas pewnej imprezy make up nauczyłam odnośnie się bardziej kształtować twarz, tak jak Kim Kardashian. Za pomocą produktów dostępnych na rynku, udaje mi się już tworzyć piękny, ale naturalny wygląd w krótkim czasie, co sprawia, że kształty kobiecej twarzy wyróżniają się jeszcze lepiej!

Co to jest Kształtowanie?

 

Używając światła i ciemności tworzysz głębię twarzy. Porównaj to z rysunkiem lub malarstwem! Podczas makijażu można to również osiągnąć stosując na przykład jasny, normalny i ciemny kolor podkładu. Daje to twarzy więcej kształtu, co stwarza iluzję, że nos jest szczuplejszy lub podbródek jest nieco bardziej spiczasty. Często dziewczęta używają techniki konturowania, aby ich policzki wyróżniały się i zmniejszały czoło. To wszystko jest możliwe!

Czego potrzebujesz?

Jeśli chcesz kształtować się jak profesjonalistka, pracujesz z podkładem lub korektorem w trzech różnych odcieniach. Jeśli wybierzesz szybką opcję, możesz również użyć produktów proszkowych, takich jak proszek konturujący lub brązowy i zakreślacz. Podczas stosowania podkładu uzyskujesz najbardziej naturalny efekt, ponieważ nadaje on naturalny wygląd. Ukrywacz często lepiej widać na skórze, a w przypadku pudru należy uważać, aby nie używać zbyt dużo. Na koniec nadasz twarzy więcej koloru, nakładając róż na policzki.

Etap 1: Podkład

Aby nadać twarzy wieczorny wygląd, podstawa musi być dobra. Po nałożeniu kremu na dzień zaleca się stosowanie podkładu, który wygładzi skórę. Dzięki temu produkty, które nakładasz na nie, są lepiej osadzone.

Etap 2: Fundament

Następnym krokiem jest fundament. Podkład wygładza zanieczyszczenia i czerwone plamy, dzięki czemu Twoja skóra wygląda nieco lepiej. Wybierz kolor podkładu odpowiedni do koloru skóry, a jeśli to możliwe – matowy.

Krok 3: Cień

Teraz zaczyna się prawdziwa praca! Użyj ciemnego podkładu lub korektora nad podkładem, aby utworzyć cienie. Najlepsze miejsca do tego celu to: świątynie, pod policzkowymi kośćmi, wzdłuż mostka nosa i obok podbródka. Większe nozdrza można również “zdeformować” makijażem. Nałóż odrobinę ciemnego podkładu lub korektora na okolice nozdrzy. Nie zapomnij dodać trochę cienia do arkady oka później.

Aplikacja palcami, ale jeszcze łatwiej jest używać pędzla o sztywnych włosach. Preferuj syntetyczny wariant włosów, ponieważ lepiej sprawdza się w produktach do pielęgnacji kremów. Lepiej jest używać mniejszej szczoteczki (do cieni oczu) przed nosem.

Krok 4: Światło

Zanim rozmyją się cienie i nałoży się proszek, ważne jest, aby teraz pracować z światłem. Do tego celu używamy podkładu lub korektora, który jest o co najmniej jeden do dwóch odcieni jaśniejszy niż kolor Twojej skóry. Stosuje się ją w miejscach, które chcesz przyspieszyć, takich jak kości policzkowe i brwiowe. Następnie rozświetla się środek podbródka, między brwiami, skórą pod oczami i mostkiem nosa. Nie zapomnij nad ustami, aby usta wyglądały na pełniejsze.

Aby uzyskać prawdziwy wygląd., nałóż podkład/fazę na twarz przed oczami w kształcie litery V. Jest to od wewnętrznego rogu oka w dół do skrzydła nosa, a następnie po przekątnej w górę nad kości policzkowe i voila: zabójcze kości policzkowe!

Etap 5: Rozmycie

W tym momencie wyglądasz na nieco szaloną. Czas rozmyć wszystko! Chwycić wilgotną gąbkę lub pędzel konturowy i należy zacząć od ciemnych kolorów. Ponieważ na krem nałożono krem (lub mokry na mokry), łatwo jest stopić kolor podkładem. Po zniknięciu ciemnych kolorów, można przystąpić do pracy z jaśniejszymi partiami.

Etap 6: Proszek

Po pięknym wymieszaniu nie powinno się zapomnieć o naprawieniu wszystkiego proszkiem. Zwłaszcza jeśli chcesz, aby trwała godzinami! Proszek zapewnia, że makijaż pozostaje na miejscu, co jest szczególnie ważne w przypadku pracy z fundamentem i/lub korektorem.

Etap 7: Rozmycie

Płukanie pomaga również chronić twarz.

Etap 8: Intensyfikacja

Na koniec opcjonalny krok: intensyfikacja różnych kolorów twarzy. Dodaj bronzer do cieni i wybierz zakreślacz do miejsc, które chcesz przedstawić, takich jak kości policzkowe, mostek nosowy i pod brwiami.