Jaką farbę do włosów wybrać?

Zdecydowana większość osób maluje włosy. Czy wiesz, że ponad połowa kolorów włosów nie pasuje do Ciebie? Zastanawiasz się, jaki kolor włosów Ci odpowiada? Odpowiedź jest prosta: Twój własny kolor włosów. Być może uważasz, że kolor włosów jest tylko trochę nudny lub chcesz, jakieś odmiany. Na tym blogu możesz przeczytać na co zwrócić uwagę!

Paleta kolorów włosów stopniowo zmienia się z ciepłego na chłodny jeśli ustawimy kolory w rzędzie. Kolory, które są pośrodku, nazywane są “neutralnymi kolorami włosów”. Neutralne kolory włosów nie są zbyt ciepłe ani chłodne, dlatego nazywamy je neutralnymi. Na przykład, czerwone włosy są wyraźnie ciepłe, a popielaty blond jest prawdziwym chłodnym kolorem. Neutralny kolor włosów to na przykład brązowy kolor włosów, który wykazuje odrobinę ciepła w świetle słonecznym.

Niestety, nie jest tak, że kolor włosów, który lubisz, również naturalnie Ci odpowiada. Ponad połowa kolorów będziesz nawet przeklinać. Skąd wiesz, które kolory włosów powinieneś wybrać, a których nie?

Najpierw należy odpowiedzieć na pytanie, czy jesteś typem koloru zdecydowanie ciepłym czy chłodnym? Następnie najlepiej jest wybrać pasujący kolor włosów. Przyjmujesz chłodny kolor włosów jako ciepły lub odwrotnie? Kolor ten nie będzie więc współgrał z naturalnym kolorem. Kolor włosów, który nie pasuje do Ciebie, może sprawić, że będziesz wyglądać błyskotliwie, blado, szaro, żółtawo, a czasem nawet choro!

Przy wyborze właściwego koloru, najważniejszą rzeczą jest ustalenie, czy jesteś typem z przewagą ciepłego, chłodnego, stłumionego, jasnego, jasnego czy ciemnego koloru.

Za pomocą analizy kolorów “deluxe” możemy dowiedzieć się, jakim typem koloru jesteś. Jeśli chodzi o analizę koloru, oczywiście trzeba doradztwa w kwestii kolorów włosów, które najlepiej pasują do Twojego naturalnego koloru. Oprócz własnego koloru włosów, należy zwrócić uwagę na cerę, kolor oczu i naturalny ciemny/jasny kontrast.

WSKAZÓWKA PROFESJONALNA: Czy znasz swój typ koloru? Następnie zachowaj swoją tabelę kolorów, aby sprawdzić, czy kolory pasują do koloru Twoich włosów. Kolor Twoich włosów musi pasować do Twojej gamy kolorystycznej.

Wskazówki profesjonalistów dotyczące kolorów włosów

– Ważne jest, aby zacząć od naturalnego koloru włosów. Jeśli jesteś blisko naturalnego koloru włosów, powinna większość kolorów z gamy pasować. Oczywiście można trochę odjechać z kolorami. Przez to mam na myśli to, że możesz pójść trochę jaśniejszy, ciemniejszy, chłodniejszy lub cieplejszy niż kolor, który masz naturalnie. Im większe kroki podejmiecie, tym większe ryzyko rozczarowania.

– Zaczynasz mieć siwe włosy i chcesz pomalować włosy? Pamiętaj, że nie musisz farbować włosów na bardzo ciemny kolor.Zbyt ciemny kolor włosów niepotrzebnie Cię zmieni.

– Ważne jest również, aby zwrócić uwagę na kontrast ciemny / jasny, który naturalnie masz w swoim wyglądzie. Bądź blisko swojego naturalnego ciemnego / jasnego kontrastu, a będziesz świetnie wyglądać.

O tym, jaki kolor włosów mają ludzie, decydują dwa rodzaje pigmentu: Eumelanina ciemna i feomelanina jasna różnią się między sobą proporcjonalnie, co oznacza, że kolor włosów ludzkich może wahać się od około 11 do 12 odcieni, od czarnego do jasnego blondu. Eumelanina jest melaniną (pigmentem), która wraz z drugim typem pigmentu, feomelaniną, determinuje kolor włosów i skóry człowieka. Pigmenty te nazywane są również melaniną. Eumelanina dominuje w włosach brązowych i czarnych, podczas gdy drugi typ melaniny, feomelanina, jest odpowiedzialny za jasne włosy blond, blond i czerwone jak czerwony pigment. Włosy siwe rozwijają się, gdy z wiekiem zmniejsza się produkcja melaniny w organizmie. Melanina jest coraz częściej zastępowana przez wytrącające się pęcherzyki powietrza w trzonku włosa. Włosy wyglądają od szarego do białego.

Zalecane jest, aby włosy farbowane były przez doświadczonego fryzjera. Fryzjer wie najlepiej, co jest możliwe, a co nie jest możliwe z koloru włosów i ma niezbędne doświadczenie. Jeżeli nie masz pewności co do koloryzacji włosów, skonsultuj się z fryzjerem, aby uzyskać więcej informacji. Fryzjer wie, który kolor włosów najbardziej Ci odpowiada i jak najlepiej go osiągnąć. Na przykład, nie jest możliwe przejście od włosów ciemnych do jasnych lub od włosów jasnych do ciemnych bez etapów pośrednich. Nakładanie niskich lub wysokich dawek światła to również praca specjalistyczna, którą najlepiej jest wykonać u fryzjera. Być może zdarzył się wypadek, że sama podniosłaś włosy. Nieprawidłowe ułożenie może doprowadzić do przypadkowego pojawienia się czerwonego lub żółtego blasku na włosach. Oczywiście nie tego chcesz…

Czy wolałbyś samodzielnie farbować włosy? L’Oréal udzieli Ci tych wskazówek. Artykuł opierał się na 4 sezonach. Dlatego też dodałam odpowiednie kolory włosów dla typów pośrednich “Colour Me Beautiful System” i “10 seasons system”.

KROK 1: Najpierw wybierz rodzaj farby: Chcesz farbować włosy na stałe lub półtrwałe?

Ważne jest, aby w pierwszej kolejności określić, czy chcesz użyć stałego czy półstałego koloru włosów. Przy trwałym kolorze włosów musi kolor włosów musi wyrastać z włosów. Koloru nie można usunąć, myjąc włosy. W półtrwałym kolorze, kolor znika z powodu blaknięcia po ok. 28 myciu.

Co to jest zabarwienie półtrwałe?

Ten trwały koloryt, bez efektu rozrostu, jest idealnym kompromisem pomiędzy płukaniem koloru a trwałym kolorytem włosów. Kobiety używają go, aby nadać włosom połysk i ulgę, aby nadać im nieco więcej ognia o błyszczącym kolorze i aby przykryć wszelkie siwe włosy. Technologia półstała (tone-on-tone) pozwala na uzyskanie koloru widocznego do 28 myć.

W przypadku włosów półtrwałych zaleca się powtórne farbowanie po około 6-8 tygodniach. To w celu ożywienia koloru. Półtrwały (tone-on-ton) kolor włosów jest szczególnie odpowiedni dla początkujących lakierów do włosów; dobry sposób na eksperymentowanie z kolorami!

Co to jest trwałe farbowanie włosów?

To sposób na farbowanie włosów przez długi czas! To sprawia, że prawie wszystko jest możliwe: od subtelnej zmiany koloru po prawdziwą metamorfozę. Efekt jest więcej niż trwały: jest ostateczny, ponieważ oryginalny kolor włosów jest zmieniany i dlatego nadaje się bardzo dobrze do siwych włosów. Tylko poprzez wzrost włosów kolor może zniknąć: powoduje to wzrost, który jest mniej lub bardziej widoczny, w zależności od wybranego koloru (bliski lub daleki od naturalnego koloru włosów) i procentu siwizny. Włosy rosną średnio 1 centymetr miesięcznie, więc po około 4-6 tygodniach wzrostu będą widoczne.

Jeśli używasz stałego koloru włosów, zaleca się, aby czerwone włosy były farbowane co 4 do 6 tygodni. Stały kolor włosów jest odpowiedni dla każdej osoby, kto uważa, że kolor jest matowy lub dla kobiet, które chcą zachować młodość.

KROK 2: Zdecyduj, jaki kolor włosów chcesz.

Gdy zaczynasz farbować włosy, najlepiej wybrać kolor, który jest o 1-2 odcienie jaśniejszy lub ciemniejszy niż normalny. Aby móc wybrać właściwy kolor, stosuje się następujące numery kolorystyczne (w przypadku farb do włosów L’Oréal Paris)

1. Czarny
2. Brąz czarny
3. ciemnobrązowy
4. Środkowy brąz
5. Jasnobrązowy
6. Ciemna blondynka
7. Blond średni
8. Jasna blondynka
9. Bardzo lekka blondynka
10. Bardzo lekka blondynka

Są to pierwsze figury na opakowaniach Excellence, Préférence i Casting Creme Gloss. Jeśli masz wątpliwości co do dwóch niuansów, wybierz najlżejszy kolor. Zawsze łatwiej jest farbować włosy ciemniejsze, jeśli wynik jest zbyt jasny.

Ile odcieni mogę rozjaśnić?

Ile odcieni mogą być jaśniejsze, ma to wiele wspólnego z naturalnym kolorem włosów i rodzajem koloru, który używasz. Jeśli chcesz farbować ciemniejsze włosy, możesz rozjaśnić włosy o 3 odcienie za pomocą produktu rozjaśniającego. Dzięki kremowi wybielającemu (L’Oréal Perfect Blond) możesz rozjaśnić włosy do 5 odcieni. Następnie ważne jest, aby najpierw przebarwić włosy farbowane (z L’Oréal Perfect Blond), a następnie nałożyć na nie pożądany kolor.

Ile odcieni mogę ciemnić od blond do brązowych.

Chcesz zmienić kolor z blond na brązowy, ale nigdy nie farbowałaś włosów? Dobrą praktyką jest: jeśli Twój naturalny kolor włosów jest średni blond (numer koloru 7) do ciemnobrązowego (numer koloru 3), możesz wybierać spośród wszystkich ciemnych kolorów! Jeżeli Twoim naturalnym kolorem jest blond jasny (numer 8) lub bardzo jasny (numer 9), ważne, abyś farbowała włosy do 1-2 odcieni ciemniej. Jeśli Twój naturalny kolor włosów jest bardzo jasny blond (numer 10), zalecamy, abyś farbowała włosy do 1 odcienia ciemniejszego. Czy Twoje włosy są już farbowane? Wtedy Twoje włosy mogą stać się ciemniejsze w nieskończoność.

KROK 3: Określ swój niuans.

Przykłady ciepłych, chłodnych i neutralnych niuansów l’Oreal.

Aby określić, który z odcieni najlepiej pasuje do Ciebie, ważne jest, aby zobaczyć, jaką masz typ koloru. Określ swój typ koloru:

Wykonanie letnie:

Skóra : Lekka skóra z różowym podtekstem.
Oczy : Zazwyczaj niebieskie, szaro-niebieskie lub szare oczy.
Włosy: Włosy blond do jasnobrązowych.
Rada: Naturalne odcienie .0, Astraints.1, Pearl odcienie .2 Nie idź za ciemno i nie bierz żadnych czerwonych lub żółtych odcieni.

Jesteś typem letni/zimowy? Wtedy chłodne, średnio-ciemne kolory włosów będą najlepsze.

Typ jesienny:

Skóra : Lekka skóra o ciepłym podtekście (czasami z piegi).
Oczy : Często niebiesko-zielone, złoto-brązowe, zielono-brązowe do zielonych oczu.
Włosy: czerwień miedzi, blond miodowy do jasnobrązowego.
Rada odnośnie odcieni: Naturalne odcienie .0, Czerwone odcienie .5 i .6 Nie bierzcie odcieni, które sprawią, że Twoja skóra będzie szara.

Jesteś typem głębokim jesiennym lub typem jesienno-zimowym? Następnie wybierz ciemne, dość ciepłe kolory.

Zima:

Skóra : Od oliwnej do ciemnoziarnistej.
Oczy : Brązowe oczy, ale również niebieski i szary możliwe.
Włosy: od ciemnobrązowych do niebieskich czarnych.
To jest Twoja rada odcień : odcienie mahonitu .5, odcienie czerwieni .6 Nie bierz żadnych odcieni czerwieni lub żółtawo-czarny.

Rodzaj sprężyny:

Skóra : Lekka skóra z beżowym podtekstem (czasami z piegi).
Oczy : Często niebieskie, (miękkie) brązowe, zielone lub mieszane.
Włosy : Włosy blond do jasnobrązowych.
To jest Twoja rada: .odcienie złota 3, .odcienie miedzi 4 Nie bierzcie odcieni assyge i nie ciemniejcie zbyt ciemno.

Zalecane niuanse można rozpoznać po drugiej i trzeciej cyfrze numerów kolorystycznych, gdzie obowiązuje następująca numeracja (w przypadku farb do włosów L’Oréal Paris):

.0 Naturalny
.1 Oś
.2 Matka Perły
.3 Złoto
.4 Nabywca
.5 Mahoniany
.6 Czerwony

Kiedy podejmuje się decyzję o farbowaniu włosów, zawsze istnieje ryzyko niepożądanych rezultatów. Na przykład może zostać utworzony inny kolor niż ten, który miałeś na uwadze. Ponadto istnieje również szansa, że wystąpi reakcja alergiczna. Zawsze uważnie zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, aby poznać ryzyko związane z farbowaniem włosów.

W przypadku włosów barwionych lub farbowanych szczególnie ważne jest, aby były one dobrze pielęgnowane, tak aby włosy zachowały swój połysk i kolor na włosach tak piękne, jak to tylko możliwe.

  • Po każdym myciu do włosów kolorowych należy użyć kremu lub odżywki.
  • Nie rozczesuj ani nie szczotkuj włosów zbyt długo i szorstko.
  • Użyj specjalnego szamponu do włosów kolorowych.
  • Spłucz szampon letnią wodą.
  • Unikaj nadmiernego używania suszarki.
  • Chroń swój kolor włosów przed słońcem (kapeluszem lub specjalnym lakierem), pod wpływem światła słonecznego kolor zmienia się.