W mediach – szczególnie tych poświęconych zdrowiu i urodzie – często lansuje się wizerunek kobiety modnej, poddającej się różnym zabiegom upiększającym. Owe sposoby na poprawienie urody to już takie ekstremum, na które decyduje się niewielki odsetek kobiet. O wiele więcej pań dba o swój odpowiedni wizerunek w domowym zaciszu decydując się na odpowiedni makijaż, kosmetyki, pielęgnację włosów czy paznokci. Dziś pomówimy sobie o tej ostatniej kwestii. Jak zacząć przygodę z lakierami hybrydowymi?

Lakiery hybrydowe – sposób na okazałe paznokcie?

Rozpoczęcie przygody z lakierami hybrydowymi wymaga przede wszystkim zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt, który będzie nam niezbędny w procesie ozdabiania naszych paznokci. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie utesi.pl.

Przede wszystkim zakupić trzeba takie rzeczy, jak:

  • lampa UV/LED – najlepiej postawić w tej kwestii na rozwiązania od sprawdzonych producentów (co nie znaczy, że najdroższe) o jak największym watażu,
  • pilniki do paznokci o różnej gradacji,
  • cleaner oraz primer,
  • remover – czyli tak zwany aceton kosmetyczny (lub rozpuszczalnik do paznokci) – służący do ściągania lakieru,
  • zestaw do przygotowania hybryd składający się z TOP-u, bazy oraz samych lakierów hybrydowych,
  • waciki bezpyłowe do przecierania paznokci.

Powyżej wymienione produkty są szeroko dostępne w drogeriach i w Internecie (możecie je kupić między innymi na Allegro), więc nie powinno być problemów z ich dostępnością. Z czasem, gdy już wprawimy się w ozdabianiu paznokci, możemy też postawić na dodatkowe produkty i akcesoria, dzięki którym dodamy im nieco więcej finezji. Jeśli natomiast chodzi o sam proces ozdabiania paznokci, to najlepiej postawić na rozmaite tutoriale w postaci materiałów wideo. Tych dostępnych jest w sieci od groma – na przykład w serwisie YouTube. Jeśli na początku nie będziecie sobie radzić z przygotowaniem ładnych hybryd to nie martwcie się – praktyka czyni mistrza i zapewne już wkrótce opanujecie tą sztukę.