Uwierz lub nie, ale jest to możliwe. Stworzyć piękne paznokcie w domu? wystarczą trzy ważne rzeczy: przygotowanie, cierpliwość i ćwiczenie (i zabawa)!

Przygotuj się! 

Przygotowanie się będzie miało duży wpływ na końcowy efekt – a to oznacza również zarezerwowanie wystarczająco dużo czasu! Paznokcie potrzebują trochę czasu, aby zrobić je poprawnie, ale warto, bo efekt końcowy nie tylko będzie bardziej satysfakcjonujący, ale też będzie bardziej trwały. Upewnij się, że Twoje miejsce pracy jest również wygodne, a Ty masz inne atrakcje podczas suszenia paznokci – wszyscy cierpimy z powodu niecierpliwości i mogli byśmy zniszczyć ciężką pracę!

Zbierz swoją kolekcję najważniejszych narzędzi do nakładania paznokci: Kulki z bawełny (bez odpadających kawałków jak chusteczki), pączki bawełniane (najbardziej pomocne są spiczaste) i zmywacz do czyszczenia, obcinacze do paznokci, pilniczek i sztyft do przygotowania, a także zdobienia i kolory wymagane do aplikacji – warstwa podstawowa, kolory, warstwa wierzchnia. Na koniec przykryj swoje dzieło warstwą ochronną.

Rozpocznij od dokładnego oczyszczenia, nawet jeśli nie masz już nic do usunięcia. Płyn do pielęgnacji paznokci nawilża i odżywia płytkę paznokcia, usuwa stare zabrudzenia i olejki oraz umożliwia mocniejsze przyleganie kolorów paznokci. Ostrożnie zmień kształt i zeszlifuj paznokcie na żądany styl, czy to kwadratowy, zaokrąglony czy spiczasty, długi czy krótki. Postaraj się, aby wszystkie paznokcie były takie same! Użyj szpatułki do odsunięcia naskórka – najpierw namocz palce w ciepłej wodzie, aby zmiękczyć skórę – i nie zapomnij dokładnie wysuszyć je później! Po tym czasie możesz chcieć przetrzeć zmywaczem.  

Prawie przeszliśmy  do części rozrywkowej! Zacznij jednak od lakieru bezbarwnego – należy użyć albo bwc Kind Caring Nails Base Coat lub utwardzacza (lub cienką warstwę każdego z nich i też będzie w porządku), albo Attitude Nails Clear. Chroni to płytkę paznokcia i wypełnia wszelkie grzbiety, dzięki czemu efekt końcowy jest znacznie gładszy i bardziej zbliżony do szkła.

Dociskaj palce mocno do stołu, aby uniknąć nadmiernego ruchu, nanieś tak jak w przypadku koloru paznokci, tj. trzech pasków (patrz poniżej), ale nie martw się o krawędzie, jest on przezroczysty, więc żadne nieszczęście nie będzie widoczne! Ta warstwa musi być całkowicie sucha przed nałożeniem jakiegokolwiek koloru, więc usiądź i zrelaksuj się przez kilka minut!

malowanie paznokci

Cierpliwości! 

Ok, teraz wybierz swoje kolory. Aby uzyskać prosty efekt, będziesz potrzebował dwóch lub trzech warstw swojego ulubionego odcienia. Pamiętaj, że ciemne kolory zawsze wydłużają paznokcie, ale mogą być zbyt dramatyczne, jeśli masz bardzo bladą skórę.

Jeśli nosisz mocno zabarwioną szminkę, możesz zdecydować się na coś, co będzie pasować do jej odcienia.

Niektóre kolory będą wyglądać lepiej i będą miały większą głębię, jeśli pierwszy lakier pomalujesz na biało jak podkład – pokrywa on naturalny kolor skóry pod spodem i tworzy równe płótno dla tego koloru. Oczywiście najbardziej ucierpiały odcienie jaśniejsze i perłowe, ale nawet ciemniejsze odcienie mogą wyglądać bardziej intensywnie i prawdziwie.

Nałóż pierwszą warstwę, ponownie mocno dociskając palce do stołu (na koniec dorwij się do kciuka!).

Kolor może wymagać wymieszania w butelce – ogrzej i wymieszaj przez przetaczanie w dłoniach, ale nie potrząsaj, ponieważ spowoduje to powstawanie pęcherzyków powietrza i zepsucie płaszczy. Najlepszym rozwiązaniem jest załadowanie pędzla, a następnie wytarcie nadmiaru na wewnętrznej krawędzi butelki. Pozostały kolor nanieś na paznokieć tuż pod naskórkiem – to zadziała jak rezerwuar.  Kolor nakładany jest trzema machnięciami w dół długości paznokcia: Środek, potem jedna strona, potem druga strona, za każdym razem wykorzystując zbiornik. Spróbuj ominąć krawędzie – czysta linia prosta wygląda lepiej niż linia chwiejąca się, a szczelina nie będzie widoczna. Aby uzyskać najbardziej profesjonalny efekt, wszystkie warstwy należy nakładać bardzo cienko, nawet jeśli oznacza to, że potrzebne są trzy warstwy, a nie dwie. Cienkie warstwy wyschną szybciej, podczas gdy grubsze warstwy mogą schnąć tylko na powierzchni… (drobne smugi są najskuteczniej naprawiane za pomocą dotyku końcówki pędzelka).

W przypadku krótkich, szerokich paznokci, można powiększyć szczeliny po bokach i sprawić, że paznokcie będą wyglądały dłużej i bardziej elegancko. Jeśli tego nie zrobisz, użyj bawełnianego pączka nasączonego środkiem do usuwania paznokci, aby dokładnie oczyścić paznokcie po wyschnięciu warstwy (najłatwiej jest użyć szpiczastego pączka!). Pozostaw powłokę do całkowitego wyschnięcia, co może potrwać kilka minut, a następnie nałóż dodatkowe warstwy w ten sam sposób, aż będziesz zadowolona z efektu. 

Jeżeli brakuje Tobie pomysłów na wzorki na paznokcie to możesz zainspirować się tym filmikiem:

Ćwicz! 

To oczywiste stwierdzenie, ale staje się łatwiejsze! Po opanowaniu prostych efektów jednokolorowych, istnieje tak wiele różnych stylów, które można stworzyć. Manicure french, dla przykładu…