Jeśli chcesz mieć szykowny i niepowtarzalny wygląd paznokci, nic nie przebije klasycznego francuskiego manicure. Ten styl manicure jest łatwy do wykonania zarówno dla samej siebie lub krewnych w domu. Wybierz jasnoróżowy lub bezbarwny lakier bazowy, aby uzyskać efektowny wygląd, pozwól paznokciom rosnąć długo lub użyj żeli lub akryli, aby je natychmiast wydłużyć. Nadaj paznokciom paryski klimat bez konieczności spędzania czasu w profesjonalnym salonie.

Część 1: Przygotowanie paznokci do manicure francuskiego

francuski manicure

1. Usuń swój stary lakier do paznokci. Zanurz wacik w jakimś zmywaczu do paznokci i usuń cały swój stary lakier do paznokci, nawet jeśli jest on czysty. Pamiętaj, aby usunąć ślady lakieru ze wszystkich narożników i pęknięć, ponieważ będziesz mogła zobaczyć inne kolory poprzez blady francuski lakier do paznokci. Jeśli nosisz akryle i chcesz zrobić francuski manicure na górze, użyj odpowiedniego zmywacza do paznokci i nie pozwól mu wsiąkać do paznokci zbyt długo. Pamiętaj, że acetonowy zmywacz do paznokci może wysuszyć i uszkodzić paznokcie, więc możesz wybrać zmywacz, który nie zawiera tej substancji chemicznej.

2. Francuski manicure wygląda bardziej uderzająco z dłuższymi paznokciami, więc nie przycinaj ich zbyt blisko opuszków palców oraz upewnij się, że wszystkie są równe. Użyj obcinarek do przycinania paznokci, aby przyciąć nierówne miejsca i upewnić się, że wszystkie paznokcie są tej samej długości. Jeśli chcesz nałożyć paznokcie akrylowe, możesz najpierw przyciąć je do opuszków palców. Po przycięciu paznokci należy nałożyć klej akrylowy i paznokcie zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

3. Spiłuj i wypoleruj paznokcie. Użyj pilniczka do paznokci, aby zakończyć formowanie paznokci tak, aby każdy z nich miał gładką, półksiężycową krawędź. W zależności od preferencji można pilniczkować paznokcie na kształt kwadratu lub okrągły. Użyj bufora do paznokci, aby wypolerować powierzchnię paznokci. Podczas pilnikowania paznokci nie należy naciskać w dół, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie.

4. Namocz paznokcie. Umieść ręce w ciepłej misce z wodą, mlekiem lub oliwą z oliwek. To zmiękcza skórki i ułatwia ich usuwanie. Namaczaj przez około trzy minuty, a następnie osusz ręce ręcznikiem.

5. Odetnij skórki. Użyj wycinacza naskórka, aby usunąć niepotrzebne skórki. Nie przycinaj skórki, poneiważ pozostawia to macierz paznokci (z której wyrastają paznokcie) otwartą na infekcje i może powodować deformacje na paznokciach, takie jak grzbiety lub przebarwienia. W tym czasie możesz również wmasować trochę olejku w swoje paznokcie. Po nałożeniu olejku możesz wmasować kilka kropel alkoholu w paznokcie. Upewnij się, że nie zakładasz zbyt wiele, bo może to spowodować, że Twoje paznokcie staną się łamliwe.

Część 2: Nakładanie francuskiego manicure

manicure francuski

1. Nałóż warstwę podkładową. Powłoka bazowa francuskiego manicure jest zazwyczaj bladoróżowa, kremowa lub bezbarwna. Zacznij od namalowania paska w dół na środku pierwszego paznokcia, a następnie dwóch kolejnych pasków po obu stronach. Pomaluj od naskórka do końcówki, pędzlem skierowanym do przodu. Wypełnij cały paznokieć gładkimi, równymi pociągnięciami. Kontynuuj malowanie lakierem bazowym na każdym paznokciu obu rąk.Możesz kupić francuskie zestawy do manicure, które są dostarczane z klasycznym kolorem lakieru bazowego, kolorem końcówki i innym sprzętem, którego możesz użyć do stworzenia doskonałego manicure.Jeśli chcesz odejść od klasycznego francuskiego manicure, wybierz kolor bazowy, który nie jest różowy lub kremowy. Możesz wybrać kolor czerwony, fioletowy, niebieski, zielony lub dowolny inny. Podpowiedź: można użyć białego lakieru do paznokci lub innego kontrastowego koloru.Pozwól, aby baza wyschła dokładnie i nałóż następnie drugą warstwę. Upewnij się, że baza jest całkowicie sucha przed kontynuacją.

2. Pomaluj swoje końcówki paznokci białym lakierem. Upewnij się, że Twoja ręka jest stabilna, namaluj białe półksiężyce na końcówkach paznokci. Biały lakier powinien zatrzymać się dokładnie tam, gdzie zatrzymują się białe paznokcie. Pozostaw końcówki do całkowitego wyschnięcia, a następnie nałóż kolejną warstwę, jeśli chcesz.Jeśli masz francuski zestaw do manicure, możesz użyć prowadnic do paznokci w kształcie półksiężyca, aby upewnić się, że farba z końcówką będzie wyglądać schludnie. Możesz również stworzyć własne prowadnice paznokci, wycinając je z taśmy malarskiej. Użycie innych rodzajów taśmy może zrujnować powłokę podstawową, więc przyklej ją do taśmy malarskiej lub prowadnic paznokci, które znajdują się w zestawie.Użyj białego lakieru do paznokci, aby pomalować końcówkę na paznokciach. Następnie użyj długopisu do usuwania lakieru do paznokci, aby ostrożnie nadać kształt okolicy. Jeśli nie masz długopisu, możesz również użyć końcówki Q-tip.

3. Dodaj przezroczystą warstwę wierzchnią, aby chronić wygląd świeżo pomalowanych paznokci. Użycie lakieru nawierzchniowego pomoże również przedłużyć manicure.

Część 3: Wykończenie francuskiego manicure

1. Użyj taśmy klejącej. Jeśli nie jesteś zbyt dobra w malowaniu linii prostej, możesz ułatwić sobie pracę przy użyciu taśmy klejącej. Gdy Twoje paznokcie są już całkowicie gotowe i po prostu brakuje Ci białych końcówek, umieść pasek taśmy na górze każdego z Twoich paznokci. Taśma będzie blokować większość paznokci, pozostawiając tylko mały pasek na końcu. Pomaluj to białym lakierem – jeśli się pomylisz, nie będzie to miało znaczenia, ponieważ po prostu dostanie się na taśmę zamiast Twojego paznokcia. Kiedy paznokcie są suche, zdejmij taśmę, aby odsłonić gotowy manicure.

2. Spróbuj użyć białego korektora. Może to zabrzmieć dziwnie, ale jeśli masz trudności z malowaniem białym lakierem do paznokci, białe korektor może być idealnym rozwiązaniem. Ponieważ gąbka aplikacyjna do białego korektora jest kwadratowa, ułatwia nanoszenie białego koloru w idealnej linii na całej końcówce paznokcia. Wystarczy użyć białego korektora zamiast białego koloru i wykończyć go lakierem nawierzchniowym. Nikt nie będzie widział różnicy, a Ty zaoszczędzisz sobie mnóstwo czasu! I oto jesteś gotowa, aby pochwalić się swoim pięknym francuskim manicure.