Nieskazitelnie białe zęby są obiektem marzeń większości ludzi już od ponad stu lat, a konkretnie od pierwszych czarno-białych filmów, które zapoczątkowały na nie rodzaj nieustającej mody. Rzeczywistość nie jest jednak planem filmowym, nie każdy ma piękny, biały uśmiech i może się nim chwalić. Co gorsza, proces wybielania zębów ma nieszczególnie nieposzlakowaną opinię – większości ludzi kojarzy się on z inwestycją niezwykle kosztowną i niestety taką, która nie daje stu procent szans powodzenia. Profesjonalna usługa dentysty to jedno, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje również kilka ciekawych, dosyć skutecznych sposobów na to, jak wybielić zęby w domowych warunkach, choćby o jeden odcień.

Banan i truskawka, czyli wybielanie zębów w kuchni.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak nasza codzienna dieta wpływa na stan uzębienia. Przed rozpoczęciem domowego zabiegu wybielania należałoby więc wyrzucić z jadłospisu choć jedno danie, które ma negatywny wpływ na nasze zęby. Najlepiej jest obyć się bez kawy, czarnej herbaty i słodkich napojów, zwłaszcza gazowanych – można je z powodzeniem zastąpić wodą mineralną, zieloną herbatą, lemoniadą lub mlekiem.

Dieta dietą – to są kwestie dosyć oczywiste. Jakie są zatem sposoby wybielania zębów, do których mamy naprawdę bezproblemowy dostęp? Podstawowym nawykiem osoby dbającej o biel swojego uzębienia powinno stać się wstrzymanie przed odruchowym zutylizowaniem skórki od banana. W niej jest bowiem zawarta cała magia – należy nią regularnie przecierać zęby. W internecie mnóstwo jest głosów, że ten sposób jak najbardziej działa. Zaskakująco dobrze sprawują się także truskawki, chociaż są one znacznie mniej oczywiste z uwagi na swoją barwę. Kwas jabłkowy w nich zawarty i właściwości dezynfekujące jamę ustną z bakterii znacznie sprzyjają wybielaniu.
Ostatnia ze stricte domowych metod wymaga sięgnięcia do domowej apteczki, a mianowicie po węgiel leczniczy, w który bez problemu możemy się zaopatrzyć w każdej aptece i w większości sklepów spożywczych. Należy przeciąć tabletkę, a zawarty w niej czarny proszek umieścić na niewielkim talerzyku. Następnie wystarczy dodać kilka kropel wody – bardzo istotnym jest, żeby nie przesadzić. Powstałą miksturę musimy bardzo dokładnie rozsmarować na zębach – wydaje się to niemal samobójstwem z uwagi na czarną barwę proszku, ale to naprawdę skuteczny sposób i przyczyni się do wybielenia zębów.

Profesjonalne wybielanie zębów bez wychodzenia z domu?

Ciekawą opcją jest też zakup specjalnych pasków wybielających, których w internecie jest całe mnóstwo. Potrafią być skuteczne, więc warto się w nie zaopatrzyć, zwłaszcza że ceny są raczej zachęcające do takich eksperymentów. Umieszczamy pasek na zębach i, w zależności od zastosowanego na pasku żelu, trzymamy przez pół godziny, godzinę lub nawet przez całą noc. Dokładnie zapoznajemy się z ulotką, by nie trzymać paska ani za długo, ani za krótko.

Podsumowując krótko, opcji jest mnóstwo i z pewnością nie wszystkie okażą się dla nas skuteczne z uwagi na indywidualne czynniki, ale nie oznacza to w żadnym razie, że nie warto z tym poeksperymentować. Dla nieskazitelnego uśmiechu zdecydowanie należy się odważyć.