Spis treści:

Brwi nadają naszej twarzy wyrazu i charakteru. Odpowiedni makijaż potrafi podkreślić i wymodelować brwi. Dzięki temu rysy twarzy są uwydatnione i zwiększa się optycznie powierzchnia powieki. Dodatkowo brwi dodają spojrzeniu głębi, podkreślają wyraz oczu, równoważą proporcje twarzy. Zatem jak malować brwi? Czy najlepsza będzie kredka, cień, czy żel?

Brwi w makijażu codziennym powinny być delikatnie podkreślone. Należy uważać z ilością kosmetyków, ponieważ często (szczególnie wśród kobiet zaczynających swoją przygodę z makijażem) efekt może być wręcz karykaturalny. Zanim jednak przejdziemy do makijażu warto najpierw nadać im odpowiedni kształt i je wyregulować. Najlepiej w tym celu udać się do kosmetyczki, która nam doradzi jakie brwi będą nam pasować – jaka grubość i jaki ich kształt. Zbędne włoski możemy także samodzielnie usunąć za pomocą pęsety. Ważne jest, by kształt brwi i ich kolor pasował do naszej twarzy i włosów. Mocno wyskubane brwi, widoczna asymetria, podwijające się końcówki włosków nie wyglądają atrakcyjnie.

Kredka

Właściwa depilacja to jednak nie wszystko. Często potrzeba odpowiednich kosmetyków, by brwi wyglądały idealnie. Najpopularniejszym kosmetykiem do brwi jest kredka. Kredka jest poręczna i łatwa w obsłudze. Kobiety o jasnych włosach powinny używać kredki w kolorze: szarym, szarobrązowym, beżowym, brązowym. Czarna kredka będzie wyglądać nienaturalnie. Tym kosmetykiem pokrywamy tylko miejsca, w których widoczne są prześwity lub nierówności. “W tej metodzie chodzi głównie o ujednolicenie koloru brwi, a co za tym idzie, uwydatnienie i wypełnienie istniejącego konturu. Nie musisz dodatkowo obrysowywać brwi na górze i na dole łuku. W wewnętrznym kąciku brwi wypełnij prześwity w stronę, w którą naturalnie rosną włosy, czyli do góry. Po zakończeniu wypełniania łuku brwiowego kredką, wyczesz włoski szczoteczką (…)”.

Cień

Innym kosmetykiem do brwi jest cień. Zdobywa on coraz większą popularność. Kolor cienia powinien być zbliżony do koloru naszych brwi. Makijaż należy wykonywać skośnym, ostro zakończonym pędzlem. Make up najlepiej rozpocząć od miejsc, w których są prześwity. Brwi zaczynamy malować od części zewnętrznej, a następnie można delikatnie przedłużyć linię brwi. Następnie malujemy wewnętrzną część łuku. Czynność tą należy powtórzyć również na górnym łuku brwi. Wypełnianie środka i górnej części brwi przy pomocy produktu tego typu, to bezpieczna forma stylizacji, ponieważ daje możliwość stopniowego nadawania koloru. Cienie do brwi idealnie sprawdzą się w makijażu dziennym jak i wieczorowym.

Żel

Jeżeli nasze brwi są gęste i trudno je ułożyć to odpowiednim preparatem do makijażu będzie żel. Jeżeli nie chcemy ich malować tylko uporządkować to warto sięgnąć po bezbarwny żel. Przezroczysty żel naturalnie podkreśla włoski, a malutka szczoteczka pozwala precyzyjnie ukształtować pożądaną linię. Żele do brwi można też kupić w wielu odcieniach i kolorach, od ciepłych brązów po chłodne tony szarości. Dzięki temu za pomocą żelu można także skorygować kształt brwi i dorysować włoski.