Uwielbiam odkrywać nowe sposoby złuszczania i nawilżania mojej skóry, a ten zmysłowy peeling do ciała z ogórkiem nie tylko sprawia, że moja skóra jest super miękka, ale również zapach jego jest wspaniały! Najlepszą wiadomością jest to, że ten prosty peeling do ciała z ogórkiem można robić w domu, używając tylko kilku prostych, ale odżywczych składników.

Peeling do ciała z ogórkiem

Ten przepis na peelingi do ciała z ogórkiem oferuje super sposób na odświeżające peelingi bez ostrych chemikaliów lub odważnych zapachów, które Cię przytłaczają.

Peeling ogórkowy jest lekki i gładki, a jednocześnie chłodzący i energetyzujący.

Świeżość ogórka i opcjonalnej bazylii obudzi Twoją skórę, a cukier delikatnie usuwa stare komórki skóry i odsłania nową, zdrową warstwę skóry. Wiśnią na torcie będzie nawilżający olejek kokosowy, który wchłonie się w skórę, pozostawiając ją jedwabiście gładką.

Ten peeling do ciała z ogórkiem to fantastyczny wybór na poranny prysznic dzięki lekkiemu i orzeźwiającemu zapachowi!

Używaj go jako ostatniej rzeczy, którą robisz przy mycie się i po prostu spłucz, a następnie osusz (zamiast wycierać), pomoże to utrzymać olej kokosowy na skórze i nawilżać przez cały dzień, nadając Twoim ramionom i nogom wspaniały, zdrowy blask.

Naprawdę uwielbiam ogórki w kosmetykach. Jedną z głównych jego zalet jest fantastyczny zapach, ale ogórek jest również pełen przeciwutleniaczy oraz zmniejsza stan zapalny..

Ten peeling do ciała z ogórkiem nie wymaga zbyt wiele wysiłku, aby się uaktywnić i jest to świetny sposób na rozpieszczenie skóry. Uwielbiam używać go do szorowania szorstkiej skóry na kolanach i łokciach i odkrywam, że moja skóra wygląda i czuje się bardziej miękka po jego użyciu.

Chwyć przepis i instrukcje dotyczące tego świetnego, samodzielnego peelingu do ciała z ogórkiem poniżej i daj mi znać, jak ci się podoba, jeśli spróbujesz!

Przepis na peeling do ciała z ogórka

  • 1 filiżanka białego cukru
  • ¾ filiżanki posiekanego ogórka
  • opcjonalnie, kilka listków bazylii
  • ¼ filiżanka oleju kokosowego

Instrukcja użycia

ogórek

Ogórek i bazylię umyć i osuszyć, a następnie wrzucić do blendera, można wstępnie posiekać lub pokroić przed zmieszaniem.  Wsyp cukier na wierzch i dodaj miękki lub płynny olej kokosowy. Ubijaj, aż ogórki się rozpadną i będziesz zadowolona z konsystencji; trwa to około 45 sekund do minuty w naszym blenderze. Jeśli ogórek jest schłodzony lub zimny, gdy trafia do blendera, może to spowodować rozwodnienie oleju kokosowego, tak było w przypadku mojego i nie stanowiło to żadnego problemu.

Wlej do słoika, który można zamknąć i przechowywać w lodówce aż do momentu, gdy będzie gotowy do użycia. Powinno to być odpowiednio przechowywane przez okres do dwóch tygodni. Po prostu zaplanuj wyjęcie go z lodówki przed użyciem lub możesz go wyjąć i umieścić pod prysznicem lub w wannie, gdy będzie gotowy do użycia.  Jeżeli chcesz podarować to jako prezent, musisz wspomnieć przyjaciółce że musi przechowywać go w stanie schłodzonym i mieć oko na okres przydatności do spożycia z powodu świeżych składników.

*Należy zachować szczególną ostrożność podczas używania olejów (takich jak olej kokosowy w tym peelingu) w wannie lub pod prysznicem, ponieważ mogą one sprawić, że powierzchnie i podłogi staną się śliskie.