Jeśli Twoim mottem 2019 jest “nowy rok, nowe włosy” lub nawet “nowy rok, dłuższe włosy”, słowa które zaraz przeczytasz mogą okazać się bardzo pomocne.
Jeden z fryzjerów ze Stolicy mawiał, że istnieje kilka prostych rozwiązań, które wszyscy możemy stosować, aby zrobić dobrą rozgrzewkę dla włosów aby rozpocząć pełnowartościowy dobry rok fryzjerski! Od regularnego podcinania, do rzadszego mycia włosów. Oto 8 przykazań dla włosów według których warto żyć.

1. Myj włosy rzadziej

“Polacy myją włosy za dużo razy w tygodniu”. “Zbyt częste mycie włosów wyrządza więcej szkód, ponieważ zmywa się naturalną ochronę, której potrzebują włosy”. Jak często jest to zbyt częste mycie? “Idealna rekomendacja ode mnie to raz lub dwa razy w tygodniu. Upewnij się, że używasz szamponu i odżywki na receptę, które są korzystne dla Ciebie i Twojego stylu życia”. Jeśli myśl o myciu włosów raz lub dwa razy w tygodniu jest zbyt przerażająca, przejście na łagodniejsze produkty może pomóc zminimalizować szkody. “Zainwestuj w delikatny szampon i spróbuj użyć odżywki w aerozolu, ponieważ nie obciąży to Twoich włosów.

7-sposobow-na-zadbane-wlosy-1

2. Zacznij używać środka termoochronnego

Fryzjerzy są realistami. Wiesz, że suszarki do włosów nie są ich sprzymierzeńcami, ale nie oczekuję wcale, że całkowicie je odstawisz. Jedyne, o co proszą, to trochę więcej troski i ochrony. “Pomyśl o sprayu termoochronnym jako o swojej tarczy. Kiedy go zastosujesz, pokryje on każdy włos aż do cebulki”. “Lakier termoochronny jest bardziej odpowiednim i najmniej docenianym produktem do włosów”.

3. Zmniejsz ciepło

Podczas gdy będziemy używać suszarek czy prostownic do włosów w tym roku musimy obniżyć ich temperaturę. “Innym dużym błędem jest uważanie, że im wyższa temperatura cieplna, tym lepszy efekt, co jest dalekie od prawdy”. “Dlaczego Twoje ustawienia temperatury są na poziomie 250 stopni, skoro Twoje żyły tego nie wytrzymują. Spalasz swoje żyły z głowy! Zawsze zaczynaj od 100-150 stopni i tylko wtedy możesz podnieść temperaturę, jeśli zajdzie taka potrzeba”.

7-sposobow-na-zadbane-wlosy-2

4. Zaangażuj się w regularne przycinanie włosów

Wszystkie to robiłyśmy. Próbujesz wyhodować włosy, aby za wszelką cenę uniknąć nożyczek. Ale odroczenie podcinania może sabotować Twoją długą drogę do celu. “Nie bój się nożyczek!”. Unikanie regularnego przycinania włosów spowoduje, że Twoje końcówki będą zbyt zniszczone, aby je uratować.

5. Zaprzyjaźnij się z Twoim naturalnym kolorem i strukturą

Traumatyczne dni twoich włosów w używaniu twardych środków chemicznych i niszczących, wysokowydajnych kolorów dobiegają końca. “Jestem za przyjęciem tego, co naturalne i uczynieniem tego, co najlepsze”. Praca z naturalnym kolorem i strukturą włosów jest lepsza zarówno dla Twoich włosów, jak i dla aktualnego trendu. Co więcej, Twój naturalny kolor i faktura są idealnie dopasowane do Twojej cery i na dłuższą metę zaoszczędzisz pieniądze (rzadsze wizyty w salonie oznaczają więcej złotówek w kieszeni). “Jeśli masz proste włosy, zawsze staraj się mieć krótszą długość, a także dodaj kilka miękkich pasemek na całej długości, abyś uzyskała odrobinę ruchu i tekstury na głowie”.

7-sposobow-na-zadbane-wlosy-3

6. Pracuj z szarością

Srebrne włosy nigdy nie były bardziej modne. Spraw, aby rok 2019 był rokiem, w którym zaprzyjaźnisz się ze swoimi siwiznami, zamiast toczyć z nimi wojnę. “Szarość jest w modzie i jest popularniejsza niż kiedykolwiek wcześniej”. Najnowsza technologia oznacza, że zmiana nigdy nie była łatwiejsza. “Zrób to delikatnie, by zakamuflować to co chcesz ukryć, zapytaj fryzjera o półtrwałą fryzurę. Jest to szybkie i łatwe rozwiązanie, aby ukryć swoje szarości lub po prostu dodać połysk koloru”. “Szampony kosmetyczne i odżywki są tak łatwo dostępne, że poprawiają kolor srebrnego pigmentu i są również wypełnione wzmacniaczami połysku”.

7. Dbaj o swoje włosy

Jest powód, dla którego fryzjerzy zawsze próbują namówić Cię do wykonania zabiegu pielęgnacyjnego – naprawdę mają one wpływ na trwałość koloru i ogólną kondycję Twoich włosów. “Jeśli nie masz czasu na zabieg w salonie, zainwestuj w to i wykonaj go w domu, a zarazem poświęć mu więcej czasu”. “Zaplanuj w każdą niedzielę randkę z włosami i zastosuj terapię nawilżającą lub proteinową. Zabiegi są bogate w składniki odżywcze, które pomogą Ci zacząć układać włosy spoglądając w stronę lepszych dni”.