Aplikacja do makijażu może być skomplikowanym sposobem, ponieważ wszyscy postępujemy zgodnie z własnym zestawem reguł jeśli chodzi o nakładanie nim. Czasami utkniemy tak bardzo w naszej rutynie, że zapominamy się zatrzymać i zastanowić nad tym. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy rzeczywiście prawidłowo wykonujesz swoją aplikację do makijażu? Oczywiście, że tak, więc poprosiliśmy guru makijażu wśród naszych czytelniczek – Martę, aby przeprowadziła nas przez ten proces, od początku do bezbłędnego zakończenia. Za każdym razem postępuj zgodnie z tymi siedmioma podstawowymi krokami, aby uzyskać bezbłędny makijaż. Przygotuj się na idealny makijaż – czas, start!

KROK 1: Zacznij od czystego konturu. Upewnij się, że Twoja twarz jest świeża i nawilżona przed nałożeniem na nią jakiegokolwiek produktu. Następnie nałóż podkład palcami, aby zapewnić trwałość makijażu przez cały dzień.

KROK 2: Używając pędzla z włókna duo (takiego jak z białymi końcówkami!), nałóż podkład na całą skórę i wymieszaj go z szyją.

KROK 3: Nałóż korektor pod oczy w kształcie trójkąta. Technika ta zapewnia naturalne pokrycie, rozjaśnia twarz i przyciąga uwagę do oczu.

KROK 4: Nakładaj zakreślacz wzdłuż górnej części kości policzkowych, na łuk Kupidyna, brodę i między brwiami. Następnie przeciągnij puder konturów wzdłuż boków nosa, wzdłuż czoła (w pobliżu linii włosów) i wgłębień w policzkach.

KROK 5: Nałóż róż do policzków, rozciągając się w kierunku skroni.

KROK 6: Nałóż na powieki, tuż pod linią rzęs, jasny złoty, błyszczący cień (lub dowolny wybrany przez Ciebie). Używając puszystej, mieszającej szczoteczki, zakurz miękki brązowy odcień w fałdzie i wymieszaj go na zewnątrz. Wypełnij brwi ołówkiem lub proszkiem do brwi. Wykonaj gest machnięcia na tusz do rzęs, a Twój makijaż oczu jest gotowy!

KROK 7: Używając pędzelka do ust, machnij naturalną różową szminką i możesz już iść!

Prawda, że proste?! Tak więc jesteś już gotowa na imprezę! 🙂