Lato jest wspaniałe na wiele rzeczy, od kąpieli w słońcu po grille i ogrody piwne, ale może również siać spustoszenie w makijażu.

Gdy temperatura i wilgotność są zawsze wysokie, trudno jest zachować świeży wygląd makijażu, ale choć może to być kuszące, aby całkowicie zrezygnować z kosmetyków, noszenie makijażu w gorących temperaturach jest możliwe.

Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem na przetrwanie bez wpływu czynników atmosferycznych, aby uniknąć całkowitego topnienia w tym sezonie.

Czas najwyższej oglądalności

Wszystkie dobre właściwości termoizolacyjne należy zacząć od podkładu. Sekretna broń, jeśli chodzi o tworzenie długotrwałego podkładu i minimalizacji połysk, stosowanie podkładu przed resztą produktów, obiecuje Ci przez nawet najbardziej potliwe dni.

Co więcej, są one również bardzo lekkie, więc nie poczujesz dodatkowej warstwy na skórze.

Zależnie od twojej bazy

Zbyt duża ilość makijażu, gdy jest gorąco i wilgotno, może zablokować pory i wywołać wrastanie, dlatego zalecamy zamianę ciężkiego podłoża na lekką formułę, taką jak krem CC lub zabarwiony krem nawilżający i stosowanie korektora tylko w miejscach, w których jest to potrzebne.

Jeśli nie jest to dla Ciebie opcja, decydując się na dobrą formułę długiej odzieży pozwoli skórze oddychać, ale upewnij się, że jest to coś nawilżającego, jak Clarins Ever Matte Skin Balancing Liquid Foundation lub Smashbox Studio Skin 15 Hour Hydrating Foundation, aby uniknąć pieczenia lub czuć się zbyt ciężka.

Wodoszczelne wszystko

Wodoodporny tusz do rzęs jest marzeniem latem, kiedy ciepło i wilgoć mogą sprawić, że tusz zacznie działać. Wygląd, z którym nikt nie chce walczyć, oczy pandy są oficjalnie na zewnątrz, więc inwestować w wodoodporną formułę, która zwiększy siłę przebywania i sprawi, że Twoi podglądający będą wyglądać świeżo przez cały dzień.

Zmieszać proszki

Nie tylko tusz do rzęs wymaga zmiany formuły, gdy temperatura rośnie. Niestety, pot może powodować smugi produktów proszkowych, gdy się rozgrzeje i przeszkadza, więc idealnym rozwiązaniem jest wyłączenie różów proszkowych i cieni do oczu w wersji kremowej lub żelowej.

Podobnie, jeśli używasz proszku lub ołówka na brwi, możesz rozważyć zainwestowanie w produkt wodoodporny, taki jak Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade.

Zablokuj go

Jeśli wiesz, że będziesz poza domem przez cały dzień i nie chcesz się martwić o ciągłe dotykanie lub blaknięcie makijażu, to odpowiedzią jest spray ustawiający.

Rozwiązanie dla prawie każdej sytuacji spocenia się tego lata, produkty te nie tylko pomagają utrzymać makijaż na miejscu, ale również odświeżyć skórę i często pochodzą z całego mnóstwa innych korzyści.