Anglia i Polska od wielu lat są związane wymianą turystyczną, handlową usługami związanymi z rynkiem pracy. Chociaż obecnie emigracja zarobkowa nie jest tak widoczna, jak dawniej, to wielu Polaków wciąż przebywa na Wyspach Brytyjskich. Wielu z nich cyklicznie wysyła rodzinie zamieszkałej w Polsce przesyłki, na przykład z dostępną tylko w UK żywnością czy elektroniką użytkową. Dobrą opcją na szybki ich transport są tanie paczki do Polski, wysyłane w odpowiednim dniu tygodnia.

Ile idzie paczka z Anglii do Polski?

Nadanie paczki do Polski pozwala zaoszczędzić czas związany z koniecznością osobistej wizyty w kraju. Nie zawsze nadawca ma taką możliwość – zwłaszcza jeśli pracuje i nie dysponuje odpowiednią ilością wolnego czasu. Poza tym podróżowanie jest kosztowne i męczące, a wysyłka odzieży, książek czy przedmiotów codziennego użytku za pomocą firmy kurierskiej jest znacznie bardziej opłacalna. Tanie paczki do Polski to również dobry sposób na wysłanie prezentu urodzinowego.

Prezent, artykuły szkolne, czy wyprawka dla noworodka zazwyczaj muszą dotrzeć do adresata w możliwie krótkim czasie. Dlatego planując wysyłkę, wiele osób chce dokładnie wiedzieć, ile idzie paczka do Polski, aby nadać ją odpowiednio wcześnie. Standardowy czas dostarczenia przesyłki wynosi 3-4 dni robocze. Warto jednak wziąć pod uwagę nieprzewidziane okoliczności takie jak przedłużona odprawa celna.

Jak wysłać paczkę z Anglii do Polski?

Pomimo wystąpienia Wielkiej Brytanii z szeregów UE, wciąż można wysyłać tanie paczki do Polski. Oferta jest jednak znacznie ograniczona, gdyż wiele firm kurierskich zrezygnowało z obsługi spedycji do Zjednoczonego Królestwa. Na szczęście nie wszystkie.

Do dyspozycji jest serwis Euro Paka, gdzie nie tylko znajdziesz dostępne oferty, ale dowiesz się też, ile kosztuje paczka z Londynu do Polski i jak długo adresat będzie czekać na przesyłkę – https://www.euro-paka.pl/. Wystarczy, że wpiszesz dane swojej paczki, a otrzymasz kilka propozycji do wyboru.

Nadanie przesyłki za pośrednictwem serwisu jest wyjątkowo proste. Nie musisz wychodzić z domu, a wszystkie czynności wykonasz wygodnie z domu. Po wybraniu firmy przewozowej musisz tylko przygotować dokumenty do odprawy celnej i opłacić usługę. Po dopełnieniu formalności kurier odbierze paczkę z Twojego domu i dostarczy ją do adresata.

Kiedy najlepiej wysłać paczkę z UK do Polski?

Wysłanie prezentu na urodziny, ślub czy rocznicę wymaga dostosowania terminu do daty uroczystości. Wiedząc, ile idzie paczka z UK do Polski, możesz wybrać taki dzień nadania, aby prezent dotarł na czas. Oferty firm kurierskich zawierają takie informacje, najczęściej określając czas realizacji usługi w liczbie dni roboczych. Co to oznacza w praktyce? 

Jeśli firma kurierska określa czas wykonania usługi na 3-4 dni roboczych to:

  • nadając paczkę w poniedziałek, masz pewność, że adresat otrzyma ją do końca tygodnia,
  • nadając paczkę w środę lub czwartek, musisz liczyć się z tym, że dotrze ona do adresata po 5-6 dniach,
  • nadając paczkę przed długim weekendem czy kilkudniowym świętem, musisz złożyć, że dostawa przedłuży się o kolejny dzień czy dwa dni.

Wynika z tego, że najlepszym dniem na nadanie paczki do Polski jest poniedziałek lub wtorek. Musisz jednak pamiętać, że każdy kraj ma swój własny kalendarz świąteczny i dni, które w Polsce są zaliczane do roboczych, w UK mogą być wolne od pracy. 

Ważne jest też uwzględnienie w czasie dostawy wspomnianej wcześniej odprawy celnej, gdzie niektóre paczki są szczegółowo kontrolowane. Zauważenie nawet drobnych nieprawidłowości czy braków w dokumentacji może spowodować zatrzymanie przesyłki do czasu wyjaśnienia sprawy, a nawet jej odesłanie.