Zabiegi, jakie oferuje dzisiaj medycyna estetyczna, dają spektakularne efekty. Nie dziwi, więc fakt, że korzysta z nich coraz więcej osób. Wśród oferowanych usług jest kilka, które cieszą się największą popularnością.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej w obrębie twarzy?

Wśród zabiegów, które są najczęściej wykonywane w gabinetach i w salonach kosmetycznych od ostatnich kilku lat największą popularnością cieszą się zabiegi odmładzające. Jednym z takich zabiegów, które oferuje np. medycyna estetyczna w Wieruszowie, jest mezoterapia igłowa lub bezigłowa. Jest to zabieg, który polega na wtłaczaniu do głębszych warstw skóry składników mineralnych i odżywczych, jak również kwasu hialuronowego, który ma za zadanie odświeżyć, wygładzić i odmłodzić cerę. Tradycyjnie zabieg wykonuje się za pomocą gęstych, delikatnych nakłuć specjalnymi igłami.  Jednak obecnie powstało wiele nowoczesnych urządzeń, które działają na podstawie wykorzystania zjawisk fizycznych i wtłaczają niezbędne minerały i składniki odżywcze za pomocą wytworzonych prądów. Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób, które boją się igieł i związanego z nakłuciami bólu.

Kolejnym zabiegiem, z którego korzysta coraz więcej osób, są wypełniania kwasem hialuronowym.  Medycyna estetyczna oferuje wypełnienie zarówno bruzd, jak i zmarszczek, po to, aby osiągnąć młodszy wygląd. Możliwe jest także wypełnienie ust w celu ich powiększenia. Dzięki temu można całkowicie zmienić kształt swoich naturalnych warg. Dla wielu osób jest to możliwość pozbycia się wieloletnich kompleksów.

Jakie zabiegi wykonuje się najczęściej na całe ciało?

Bez wątpienia najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym na całe ciało jest depilacja laserowa. Oferuje go coraz więcej gabinetów i salonów kosmetycznych. Depilacja laserowa pozwala na trwałe i bezbolesne pozbycie się niechcianego owłosienia, praktycznie z każdej części ciała. Żeby zabieg dawał jak najlepsze efekty, należy wykonać kilka serii we właściwym odstępie czasowym. Najlepiej jest wykonywać zabieg w okresie jesienno-zimowym, ponieważ  bezpośrednio po zabiegu skóra staje się delikatna i podatna na podrażnienia i wystąpienie przebarwień.

Z dobrodziejstw medycyny estetycznej korzystają już nie tylko kobiety. Coraz więcej mężczyzn również decyduje się na drobne poprawki swojego wizerunku. Ważne, żeby robić wszystko z umiarem i we właściwym miejscu, gdzie zabieg wykonuje profesjonalista.