Jego nieczynna szafa z krótkimi spodenkami i czapkami może być niesławna, ale to nie przeszkadza Leonardo DiCaprio w wejściu do branży mody.

Świadomy ekologicznie 43-letni zwycięzca Oscara podpisał umowę na inwestowanie w zrównoważoną markę obuwniczą Allbirds, która jest znana ze swoich przyśpieszaczy dzianinowych.

“Tworzenie zrównoważonych produktów konsumenckich wymaga głębokiego zaangażowania marek, które rozumieją rolę, jaką odgrywają w rozwiązywaniu naszego kryzysu ekologicznego”, powiedział DiCaprio w oświadczeniu. “Allbirds jest w czołówce firm opracowujących nowe materiały, które będą służyć za wzór dla przemysłu obuwniczego. Tego rodzaju innowacje mają kluczowe znaczenie dla stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości. Jestem dumny, że mogę dołączyć do spółki jako inwestor”.

Założona w 2016 roku firma Allbird wykorzystuje wełnę merynosową z Nowej Zelandii do produkcji butów, a także włókna drzewne oszczędzające wodę oraz butelki i tekturę pochodzące z recyklingu. Najnowszą premierą marki jest japonka o wartości 35 dolarów, wykonana z odnawialnej trzciny cukrowej, a nie z plastikowej pianki.

Gwiazda “Tytanika” znana jest z aktywizmu: W ciągu ostatniej dekady Fundacja Leonardo DiCaprio przekazała ponad 80 milionów dolarów na różne cele związane z ochroną środowiska, od przeciwdziałania zmianom klimatycznym po ochronę przyrody.