Moda damska jesień-zima 2022/2023 czasem zaskakuje, a innym razem udowadnia, że nie można nigdy skreślać pewnych motywów, wzorów czy też kolorów. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kiedy znów dadzą o sobie znać. Tak jak na przykład kratka. Bezapelacyjny hit lat 90. znów wraca co łask i skrada serca nie tylko nastolatek, ale także kobiet biznesu czy też miłośniczek nieoczywistych połączeń. Sprawdźmy więc jakie trendy lansują projektanci w sezonie jesień-zima 2022/2023.

Modne kurtki damskie jesień-zima 2022/2023 – postaw na moc czerwieni

Czerwień zawładnęła wyobraźnią projektantów i niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Nawiązuje do tego, że można, a nawet trzeba czuć się swobodnie i modnie nawet w najbardziej szarych miesiącach roku. Czerwień dodaje energii, wydobywa potencjał z każdego modelu kurtki i sprawia, że na długo pozostaje w pamięci. Kolejna ważna kwestia to taka, że doskonale odnajduje się w każdym modelu, bez względu na to czy mówimy o dopasowanym, o oversize czy też klasycznym.

Puchowe kurtki są cały czas na topie! Tym razem w wersji oversize

Moda na krój oversize słabnie niemniej nie w wydaniu puchowych kurtek. Te cały czas sprawiają, że wyobraźnia projektantów nie słabnie. Można śmiało powiedzieć, że wychodzi poza konwencję i nieustannie się rozwija. Każdy kolejny sezon udowadnia, że puchowe kurtki wpisują się w założenia swoistego must have posiadania ich w szafie, bez względu na to o którym mówimy. Z roku na rok ich pozycja w trendach w modzie damskiej jesień-zima się umacnia. A jeśli chodzi o kolor – tutaj mamy pełną dowolność.

Moda damska jesień-zima 2022/2023 – postaw na moc ramoneski

Ramoneski jeszcze kilka lat temu nie schodziły z wybiegów, ale nie trwało to długo. Ich popularność minęła równie szybko, jak się pojawiły, ale jak to w modzie – ta lubi dawać o sobie znać w kwestii zapomnianych modeli. W tym sezonie właśnie tak jest. Moda na kurtki w wersji motocyklowej to sztampa, ale w jakim wydaniu! Ramoneski odnajdują się w każdej stylizacji, co na pewno daje im duży plus w kwestii uniwersalności, a co za tym idzie – opłacalności posiadania. Ale nie samą użytecznością człowiek żyje. Liczy się też ta stylizacyjna kropka nad i, ten cały ambaras, aby z pomocą kurtki stworzyć stylizację, która zawładnie wyobraźnią przechodniów. Ramoneska ma taki potencjał, więc aż żal byłoby go nie wykorzystać.