Bluzy z kapturem w ostatnim czasie zdobywają dużą popularnością. Stały się jednym z podstawowych elementów garderoby całej masy osób. Bluzy mają wiele krojów, co daje możliwość dobrania ich do ogromnej ilości stylizacji.

Od sportowego ubrania do mody ulicznej

Jeszcze jakiś czas temu ubranie to było uznawane za typową odzież sportową. Ze względu na swój krój, wygodę i ciepło jakie dawała, cieszyła się największym zainteresowaniem wśród osób uprawiających różne rodzaje aktywności fizycznej. Jej wygląd i sportowe przeznaczenie sprawiało, że nie była noszona do codziennych stylizacji, a ubieranie jej w celach innych, niż sportowych wiązało się z nietaktem. Na szczęście z roku na rok ten trend ulega przemianie. Bluzy męskie z kapturem zaczęły zdobywać ogromną popularność w modzie ulicznej, zwłaszcza wśród nastolatków. Streetwear sprawił, że ludzie postanowili podchodzić, z większym dystansem do tego, co ubierają. Wiele osób zaczęło bawić się modą, dobierając do siebie, z pozoru niepasujące rzeczy. Przykładem takiej stylizacji może być bluza z kapturem w zestawieniu z marynarką, która okazała się hitem ubraniowym w ostatnich latach.

bluza meska

Szara męska bluza z kapturem pod jeansową kurtką

Bluzy męskie z kapturem

Odzież ta cieszy się największym zainteresowaniem wśród mężczyzn. Bluzy męskie z kapturem nierozpinane, rozpinane, długie, krótkie, dopasowane i te luźniejsze – tak wiele opcji sprawia, że ponadczasowy krój bluz z kapturem jest dobrą opcją zarówno dla starszych, jak i młodszych. Jednak to wśród nastolatków i młodzieży stały się wyborem numer jeden. Znane na całym świecie marki odzieżowe co jakiś czas odświeżają swoją ofertę odzieżową, wymyślając coraz to nowsze propozycje dla swoich konsumentów. Ich najważniejszym zadaniem jest trafienie w gust, nawet najbardziej wymagającego amatora bluz męskich z kapturem.

Bluzy młodzieżowe z kapturem – dlaczego są tak popularne?

Ten odzieżowy basic ma w swojej szafie prawie każdy nastolatek, bez względu na to, czy lubi styl minimalistyczny, klasyczny, czy vintage. Można ją nosić jako bazę pod marynarkę, ciepłe ubranie po domu lub podczas codziennych spacerów jako zamiennik kurtki, o czym pisał portal lamode.info. Dobrze dobrany rodzaj tego ubrania, idealnie nada się zarówno w ciągu cieplejszych, jak i zimniejszych dni, w ciągu których przydadzą się ciepłe bluzy męskie z kapturem. Ze względu na swój ponadczasowy krój, od lat nie schodzą z podium najmodniejszych wyborów odzieżowych wśród młodzieży.

bluza meska

Bluza męska w żywym pomarańczowym kolorze

Jakie bluzy męskie z kapturem wybierają nastolatkowie?

Nastolatkowie to jedna z najbardziej wymagających grup wiekowych. Współczesna młodzież wie, czego chce od życia i stara się pokazywać to na każdym kroku. Najlepszym sposobem na wyrażanie siebie, jest sposób ubierania się. Nastolatkowie wybierają bluzy męskie idealnie pasujące do ich stylu i sposobu życia. Ciągle największą popularnością cieszą się monochromatyczne, gładkie bluzy, które można łączyć z dowolnymi częściami garderoby. Kolejną często wybieraną opcją są bluzy z napisami oraz różnego rodzaju grafiką. Najchętniej wybieranym nadrukiem są postacie z filmów, bajek oraz reprodukcje znanych dzieł sztuki.

Bluzy męskie z kapturem to praktyczne rozwiązanie dla każdego. Mają wiele odsłon, więc można je nosić do dosłownie wszystkiego. Większość egzemplarzy, właśnie za sprawą grafiki i dodatków umieszczonych na bluzie, staje się unikalna i wyrazista. Jednak wiele nastolatków, aby nadać im spersonalizowanego akcentu, stylizuje je z modnymi kurtkami lub zakłada pod nią wyrazisty golf, który nadaje bluzie charakteru.