Męskie koszule od wielu lat wpisują się w kanon elegancji i są nieodłącznym elementem każdego stroju wizytowego dla mężczyzny, który ceni dobry wygląd. Podczas oficjalnych przyjęć koszula męska skrywana jest pod marynarką, jednak wielu mężczyzn zastanawia się, jak nosić koszulę pod swetrem i jaki model wybrać? Jest to pytanie, które warto sobie zadać jeszcze zanim przyjdą chłodniejsze dni.

Moda męska kieruje się kilkoma prostymi zasadami, które pozwalają zadbać o dobry wygląd niezależnie od okazji. Wiele koszul męskich wykonanych jest z cienkiego materiału, który doskonale sprawdza się w ciepłe dni i pozwala skórze swobodnie oddychać. Gdy jednak przychodzą chłodniejsze miesiące, koszule najczęściej skrywamy pod marynarkami i swetrami. O ile z tą pierwszą nie mamy najczęściej problemu, to jaki sweter wybrać do męskiej koszuli? Sprawdziliśmy!

Po pierwsze kołnierzyk

Podczas nieformalnych okazji takich jak urodziny czy przyjęcie w gronie znajomych, kompromisem pomiędzy wygodą i elegancją będą swetry męskie zakładane na koszule. Warto jednak zwrócić uwagę, aby koszula była odpowiednio ułożona pod swetrem i aby całość prezentowała się stylowo i schludnie. Najważniejszą zasadą jest odpowiednie ułożenie kołnierzyka, ponieważ jest on widoczny i może skutecznie wpłynąć na dobre pierwsze wrażenie. Kołnierzyk w koszuli męskiej powinien być zgięty wzdłuż linii szyi i ułożony nad swetrem.

sweter

Szary rozpinany sweter męski

Jak nosić koszulę pod swetrem?

Innym ważnym elementem męskiej stylizacji podczas nieformalnego spotkania jest zadbanie, by koszula nie wystawała spod swetra. Poza nielicznymi wyjątkami, gdy swetry męskie są na stałe połączone z koszulą jako jedna część garderoby, koszula powinna być ukryta pod swetrem. Najprostszym rozwiązaniem jest wsunięcie koszuli do spodni, co pozwoli zachować spójny wygląd i klasę, a jednocześnie umożliwi swobodę ruchów przez cały dzień i wieczór. Swetry męskie doskonale będą komponować się z koszulami w stonowanych kolorach takich jak biel i czerń.

W wielu męskich stylizacjach równie ważne jest to, co można założyć pod sweter, aby zachować stylowy wygląd. Choć biała koszula nieodłącznie kojarzona jest z elegancją, coraz więcej mężczyzn wybiera niecodzienne rozwiązanie takie jak czarna koszula. Mimo że czerń jest kolorem uniwersalnym, to nie każdy sweter będzie dobrze wyglądał w zestawieniu z czarną koszulą. Przed wyborem stroju, warto zastanowić się, jaki sweter do czarnej koszuli będzie pasował najbardziej?

sweter

Bordowy sweter męski bez rękawów i czarna koszula

Jaki sweter do czarnej koszuli?

Jak w wielu modowych dylematach, nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. Czarna koszula jest jednak mocnym akcentem w stylizacji, dlatego dobrze jest ostrożnie zestawiać ją z innymi kolorami. Swetry męskie w ciemnych kolorach takich jak granat, szarości czy zielenie będą dobrze pasować do czarnej koszuli. Warto unikać jasnych swetrów, które mogą tworzyć zbyt duży kontrast kolorystyczny i powodować, że cała stylizacja będzie niespójna. W wyjątkowych sytuacjach można połączyć klasyczną biel z czarną koszulą, jednak dobrze jest wówczas zachować pozostałe dodatki w tych dwóch klasycznych kolorach.

Podsumowując, jak nosić koszulę pod swetrem? Przede wszystkim należy pamiętać o ułożeniu kołnierzyka i ukryciu dołu koszuli pod swetrem. Czarna koszula będzie dobrze współgrać ze swetrami w ciemnych kolorach lub takimi, które mają czarne elementy i które będą korespondowały z pozostałymi częściami stylizacji. Przede wszystkim warto zadbać o to, by to, co zakłada się pod sweter, było spójne z indywidualnym stylem mężczyzny i aby on sam czuł się dobrze w tej stylizacji. A jeśli interesują Cię swetry w mniej formalnym wydaniu – zapoznaj się z tym tekstem o męskich swetrach w stylu skandynawskim.