W pewnym sensie torebkę można uznać za dodatek do stroju i nie zwracać na nią uwagi. Co wy 🙂 Torebka damska, która jest bardzo widocznym elementem stroju kobiety musi być dobrana odpowiednio do ubioru jak i może skorygować niektóre elementy figury – coś nowego? Owszem, torba damska dobrze dobrana do sylwetki jest kluczem do sukcesu!

Jakie to ma znaczenie

Idealnie dopasowana torebka do figury to prawdziwy skarb. Taka właśnie torebka nie doda nam w żaden sposób optycznie dodatkowych centymetrów a co jeszcze ważniejsze może optycznie wysmuklić oraz załagodzić dysproporcje. W tym sezonie dość często można spotkać torby duże oraz w wielu kolorach. Oczywiście nie tylko takie spotkamy w sklepach torby, więc i inne możemy znaleźć. Na pewno już zadajecie sobie pytanie, “gdzie mam znaleźć torbę właśnie dla siebie”. Najpierw jednak kilka wskazówek:

Mała torebka

Mała torebka na pewno docenią panie niższe oraz filigranowe. Idealną torebką dla takich pań będzie kopertówka lub torebeczka w wersji mini. Kopertówkę można z łatwością nosić w ręce lub na bardzo cienkim paseczku, natomiast torebka w wersji mini można nosić z paskiem przewieszanym na ramię albo specjalnie do swojego wzrostu skrócona. Na rynku odnajdziemy wiele miniaturalowych modeli torebek w bardzo wielu kolorach. Nawet ciężko ogarnąć ogrom wzorów i stylizacji. Na pewno od przybytku głowa nie boli

Średnia torebka

Kobiety, które są niskie, ale za to naturalnie mają bujne kształty, mogą się właśnie zdecydować na takiej wielkości torebkę. Kształt dowolny, lecz bardzo dobrym wyborem są torebki o opływowych kształtach. Ważną też kwestią jest także możliwość regulacji paska. Dlaczego to takie ważne, a dlatego, że nie powinno nosić się takiej torebki poniżej linii bioder.

Duża torba

Duże torby pasują kobietom postawnym i o atletycznej budowie ciała. Jeśli więc wpisujesz się w ten typ sylwetki, pamiętaj o wyborze dużej torbie. Kształt może być dowolny, ale dobrze pasują takim kobietom podłużne torby. Tutaj należy wspomnieć także o kobietach, które są masywne lub mają szerokie ramiona powinny pomyśleć o takich torbać, gdzie uszka mogą być dość krótkie.