Każdy lubi nowy dzień. Jeśli chcesz się obudzić z czystą, lśniącą skórą, to absolutnie musisz zdjąć cały makijaż. Wyświadczysz swojej skórze ostateczną przysługę, zdejmując makijaż w nocy. Spanie z makijażem może prowadzić do wysuszenia skóry, powstania trądziku, a nawet zmarszczek spowodowanych rozpadem kolagenu – a to tylko makijaż twarzy. Pozostawienie makijażu oczu powoduje szereg problemów, w tym infekcje oczu, podrażnienia oczu, stylizacje i połamane rzęsy. Usuwanie makijażu każdej nocy to konieczność pielęgnacji skóry.

Przeczytaj siedem wskazówek, jak całkowicie usunąć makijaż od profesjonalistów od makijażu.

Jak usunąć makijaż?

1. Pozbądź się makijażu za pomocą płynu do demakijażu

Twój codzienny środek czyszczący powinien wystarczyć do usunięcia podkładu i różu. “Wmasuj środek oczyszczający na twarz i pozostaw go na 15 sekund, nie zapominając o linii włosów, pod brodą i wokół uszu. Następnie przetrzyj mokrą, białą bawełnianą ściereczką, abyś naprawdę widziała, że cały makijaż zniknął. Jeśli podkład jest długotrwały lub używasz pędzla do twarzy, możesz najpierw nałożyć na nią środek do usuwania makijażu” – mówi Karolina. Delikatnie szoruj aż do momentu, gdy na ściereczce nie usunie się podkład lub rumień.

2. Zawsze bądź delikatny dla swojej skóry

“Proces zdejmowania makijażu powinien być delikatny i nigdy nie powinien powodować wysuszenia lub podrażnienia skóry”, mówi Karolina. “Lubię stosować olejek oczyszczający, który nie wysuszy Twojej twarzy. Palcami przeciągnij niewielką ilość olejku na powieki, brwi i usta, a następnie lekko wmasuj go na całą twarz. To zmiękczy Twoją skórę i rozluźni makijaż, dzięki czemu nie będziesz musiała masować jak szalona. Następnie weź płaski, kwadratowy płatek bawełniany – lubię je lepiej niż kuleczki, które mogą być szorstkie – i nalej na niego odrobinę oleju oczyszczającego. Powtórz jeszcze raz dla tych samych miejsc, uważając, aby nie szorować tam i z powrotem. Wystarczy przeciągnąć powierzchnię w jednym kierunku, aby wywabić kolor”.

3. Wykorzystajcie ciepło pary wodnej

Można również parować twarz przed czyszczeniem. Napełnij zlew lub miskę gorącą wodą i pochyl twarz na nią przez minutę lub dwie. Para wodna rozluźni pory i ułatwi dla płyny wniknięcie w głąb skóry w celu usunięcia makijażu i zanieczyszczeń. Może to oznaczać dodatkowy czas na odparowanie skóry, ale jest to dobra opcja na sporadyczne okazje. Możesz nawet dodać kroplę olejku eterycznego z lawendy, aby uzyskać dodatkowe, kojące, spa

4. Zwróćcie szczególną uwagę na swoje oczy

Tusz do rzęs i podkład są najtrudniejsze do usunięcia, lecz nie chcesz jej szorować gdyż skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa. Kuleczki bawełniane pozostawiają włókna za sobą, więc używaj płatka kosmetycznego albo olejowego (w przypadku produktów wodoodpornych), albo dwufazowego (w przypadku wszystkich innych produktów) zmywacza specjalnie dla oczu. Namoczone podkładki są w porządku. (Kasia zaleca nawilżone płatki Ocusoft i Systane.) Zamknij oczy i przytrzymaj je na powiekach i rzęsach przez około 10 sekund, aby dać czas na rozpuszczenie płynu przed wytarciem.

stosowanie pędzli do makijażu

“Kiedy nosisz wodoodporny tusz do rzęs, zmień olej oczyszczający na wodoodporny środek do usuwania makijażu wokół oczu. W przeciwnym razie, będziesz musiał pocierać tak mocno, aby rozpuścić kolor, że rzęsy będą się łamać. Nasącz płatek zmywaczem, wciśnij delikatnie na rzęsy przez kilka sekund, tak aby preparat wsiąkł, a następnie powoli przesuń płatek po oczach

5. Pozbądź się nadmiaru tłuszczu

Po usunięciu makijażu pod oczami, wykonaj kolejny ruch suchą bawełnianym płatkiem, aby upewnić się, że pozbędziesz się wszystkich resztek kosmetyków oraz nadmiaru płynu do demakijażu. Ten ostatni zabieg zapobiegnie powstawaniu kółek z tuszem do rzęs rano i usprawni nakładanie makijażu następnego dnia. Nikt nie lubi budzić się oczami jak szop.

6. Aby usunąć trwałą szminkę, użyj płynu do demakijażu na bazie oleju

Płatek kosmetyczny nasączony płynem lub kremem do demakijażu powinien zdjąć większość pomadek. Potrzebujesz tłustej receptury tylko wtedy, gdy szminka długo się utrzymuje lub jest intensywnie przebarwiona.

7. Unikaj chusteczek dla dzieci

“Załamuję się, gdy widzę kobiety używające chusteczek do usuwania makijażu. Te osoby nie wykonują swojej pracy, a kiedy mówię to kobietom, mówią: “Ale skóra dziecka jest tak wrażliwa, to musi być dobre dla mojej twarzy”. Cóż, tyłek dziecka nie jest pokryty makijażem, który wymaga specjalnych substancji do prawidłowego usunięcia”, mówi Karolina.

Co robić po oczyszczeniu skóry i usunięciu makijażu?

Teraz, gdy delikatnie usunęłaś makijaż i oczyściłaś skórę, możesz zastosować dowolny tonik, krem nawilżający lub serum, którego chcesz użyć. Kiedy obudzisz się rano, będziesz gotowa na dzień z gładką i czystą skórą. Cała ciężka praca wykonywana przed nocą opłaci się, gdy będziesz mogła użyć kremu z filtrem przeciwsłonecznym i serum na dzień, zamiast zaczynać od zmycia makijażu z zeszłej nocy.

Zgadza się – niekoniecznie musisz myć twarz rano, jeśli myłaś ją poprzedniej nocy. W tym momencie Twoja skóra jest już czysta, a jeśli cierpisz na suchą skórę, mycie jej rano może jeszcze bardziej ją wysuszyć. Zawsze należy myć rano, jednak są to osoby o skórze tłustej. Osoby o skórze tłustej powinny myć się ponownie rano, aby usunąć nagromadzenie tłuszczy z poprzedniej nocy.

Ale bez względu na rodzaj skóry, mycie w porze nocnej jest koniecznością. Podziel się wskazówkami, jak usunąć makijaż i jak wdrożyć go w codzienną rutynę. Wszyscy będziemy mieli noce, o których zapomnimy, ale miejmy nadzieję, że usuwanie makijażu w nocy jest wyjątkiem, a nie regułą!