Może upłynąć wiele lat, zanim udoskonalisz swoje umiejętności w dziedzinie eyelinera – zwłaszcza jeśli próbujesz opanować technikę specyficzną dla swojego kształtu oka, np. spowolnione oczy. Ale przy odrobinie praktyki i wskazówek od osoby z zewnątrz (czytaj: wykwalifikowanego wizażysty) możesz być na dobrej drodze do perfekcji.

Oczy odwrócone w dół mają kształt migdałowy, z przechyleniem w dół w zewnętrznych narożnikach. Ten kąt sprawia, że górna powieka wydaje się być dłuższa niż dolna powieka. Dzięki odpowiedniej aplikacji eyeliner można podkreślić ten piękny kształt oka i sprawić, że spojrzenie będzie bardziej otwarte i jasne. Aby pomóc Ci uzyskać doskonały wygląd oczu, nasza zaprzyjaźniona wizażystka Kamila usiadł z nami, aby wyjaśnić swoje metody – od bardziej naturalnych do pełnych skrzydeł – nakładania eyelinera na oczy.

Dla naturalnego wyglądu

“W celu uzyskania bardziej miękkiego spojrzenia, wyciągnę oczy z wewnętrznego narożnika, ale zatrzymam się tuż przed dotarciem do zewnętrznego narożnika”, mówi Kamila. Dodając po chwili, że: “Utrzymując zewnętrzną połowę eyelinera nieco grubszą niż wewnętrzna połowa, eyeliner powinien wyglądać na zwężony i stawać się cieńszy, gdy zbliżasz się do wewnętrznej połowy oka. Jeśli chcesz zrobić dodatkowy krok, delikatnie rozmaż zewnętrzny narożnik wkładki w kierunku fałdy. Jeśli chcesz uzyskać bardziej miękki wygląd, wypróbuj ołówek Kohla. W ten sposób masz więcej czasu na zabawę, jeśli wolisz rozmazywać i zmiękczać zewnętrzną połowę”.

Uskrzydlony wygląd

Kontynuuje: “Aby uzyskać trochę przesadne spojrzenie, należy wyciąć oczy i wykopać zewnętrzną wyściółkę narożnikową, klikając ją w górę. Upewnij się, że linia skrzydeł jest zgodna z dolną linią rzęs. Prawie zawsze zalecam trzymanie otwartych oczu i patrzenie prosto w lustro podczas szkicowania skrzydła, abyś mogła zobaczyć, gdzie jesteś”.