Jeśli chodzi o oddychanie skóry, droga do osiągnięcia tego celu to dermaplanizacja. Jeśli nie wiesz, co oznacza dermaplaning, to w porządku. Niedawno sama odkryłam ten sposób leczenia i nie chcę wracać na swoją starą drogę.

Dermaplaning jest prawie jak golenie twarzy tylko bez kremu do golenia i maszynki do golenia BIC. Estetyk używa jednak małego ostrza skalpela, delikatnie wykonując ruch w górę. Nie boli i jest super skuteczna.

Kiedy po raz pierwszy udało mi się to zrobić, nie mogłam uwierzyć, ile rzeczy schodzi mi z twarzy. Dlatego też dermaplantacja wykracza poza podstawowe golenie. Mogę szczerze powiedzieć, że moja skóra czuła się gładka, czysta i jaśniejsza.

Co to jest dermaplaning?

Dermaplanizacja jest fizycznym złuszczaniem skóry. Oznacza to, że nie używa się żadnych chemikaliów ani produktów z wyjątkiem skalpela. Powodem tego jest usunięcie wszystkich włosów z rozmycia brzoskwiniowego oraz warstwy (warstw) martwego naskórka. Rezultaty są natychmiastowe.

Nawet jeśli krótkotrwałe efekty jest gładsza skóra, długoterminowe skutki to zmniejszenie ciemnych plamek, zmarszczek i blizn trądzikowych.

Jak to działa?

Estetyka używa 10-calowego ostrza, które na końcu ma wygięty ostry punkt. Używają go na całej powierzchni skóry w ruchu do góry. Nie do cięcia, ale do golenia.

Mimo, że włosy vellus mają tendencję do utrzymywania ciepła i chronionia, włosy niektórych ludzi są grubsze i bardziej widoczne, a dermaplaning jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się ich.

Zawsze jesteśmy kuszeni, aby znaleźć tańsze rozwiązanie naszego problemu, tanie ostrze od apteki nie będzie tak ostre i skuteczne, jak ten medyczny klasy. Średni koszt dermaplaningu wynosi około kilkaset złotych i trwa 10-20 minut!

Korzyści z Dermaplaningu!

Zawsze stosowałam peelingi chemiczne, ale przez kilka dni musiałem radzić sobie z zaczerwienieniem skóry. W przypadku dermaplaningu nie ma zaczerwienień, podrażnień skóry i jest bezbolesny.

Jeśli wykonałaś peeling chemiczny, odczekaj miesiąc przed wykonaniem dermaplaningu.

Ta eksfoliacja wyzwala komórki, aby umożliwić lepsze przenikanie produktów do skóry:

  • Usuwa brud, oleje i włosy
  • Gładka skóra
  • Mniej blizn trądzikowych
  • Działa na wszystkie rodzaje skóry
  • Natychmiastowe wyniki
  • Przyciemnia zmarszczki i drobne zmarszczki