Każda z nas czasem lubi poczuć się elegancko. Pomaga w tym odpowiednio dobrany makijaż czy dodatki, jednak kluczową rolę w stylizacji od zawsze pełni odzież. Czy w sezonie 2022 sprawdzi się damska kurtka pikowana? Czy to dobry sposób, by zbudować swój profesjonalny look?

Wiosenne kurtki pikowane damskie, czyli jakie?

Rynek mody obchodzi się z kurtkami pikowanymi damskimi bardzo dobrze. Na dodatek od wielu lat. Późną zimą oraz wiosną bez trudu można dostrzec wiele plakatów i reklam w sieci, gdzie modelki dumnie noszą właśnie tę odzież. To zaś oznacza, że wciąż jest ona modna i ceniona przez konsumentki.

Damskie kurtki pikowane – bez względu na to, czy są z kapturem, czy bez – sprawdzą się wszędzie. To ceniony dodatek zarówno podczas wyjścia z ważną dla nas osobą, jak i dla kobiet, które chcą po prostu wyglądać dobrze nawet podczas wieczornego spaceru po parku.

Uniwersalność damskich kurtek pikowanych sprawia, że osoby, które je noszą, spotykamy niemal wszędzie. To zaś dowodzi tego, że odpowiednio dobrana wiosenna odzież tego typu na pewno pomoże nam zbudować piękny, stylowy look, który wzbudzi wiele pozytywnych skojarzeń i zapewni nam wiele pochwał.

Kurtka pikowana z kapturem – czy to ważny element zestawu?

Pomimo tego, że świat mody niekoniecznie podąża za funkcjonalnością i rozwiązaniami praktycznymi, to na pewno warto docenić zwłaszcza te kurtki, które oferują kaptur. Bez względu na to, czy będzie on dopinany (na zamek, na guziki, na zatrzaski) czy będzie integralnym elementem odzieży. Dlaczego?

Wynika to w dużej mierze z tego, że wiosną i późną zimą (a czasem i jesienią), kiedy taka odzież jest niezwykle popularna, pogoda potrafi zmieniać się niezwykle dynamicznie. Nigdy nie można przewidzieć, czy nasza elegancka, układana godzinami fryzura, nie będzie musiała zmierzyć się z porywistym wiatrem, ulewą czy nawet śnieżycą. Właśnie wtedy docenimy funkcjonalność, jaką daje kaptur w kurtce pikowanej. A poza tym, pomoże nam też chronić się przed chłodem.

Wszystkie informacje zawarte w artykule pochodzą ze strony – https://fashionpost.pl/lekka-kurtka-pikowana-czy-zdobedzie-uznanie-rowniez-w-tym-sezonie-sprawdzamy.

Jak nosić elegancką kurtkę pikowaną damską i jak zestawiać ją z innymi elementami odzieży?

Warto spojrzeć na swój look w ujęciu łącznym. Kurtka tego typu zawsze musi stanowić spójną całość z innymi elementami odzieży – od butów, przez spodnie, a na szalu, torebce, a czasem i czapce, kończąc. Ważna jest tutaj zwłaszcza spójność kolorystyczna.

Biała kurtka pikowana damska zagra z niemal każdymi spodniami, bez względu na to, czy będą to wygodne jeansy, czy czarne eleganckie spodnie damskie. To bezpieczne połączenie. Dobrze będzie też pamiętać o butach na niezbyt dużym, ale wyraźnie zarysowanym obcasie. Z drugiej strony, dla pań, które stawiają na rozwiązania funkcjonalne, również mamy dobrą wiadomość — kurtka pikowana zagra nawet z butami zimowymi i traperami!

Warto przełamać kolor czarnymi dodatkami, na przykład torebką. Świetnie sprawdzi się też utrzymana w żywym kolorze, na przykład wracającej do łask żółci, czapce z pomponem.