Koszulki tank top męskie to jedne z najbardziej popularnych koszulek sportowych ostatnich lat. Wszystko dzięki nieograniczonej swobodzie ruchów, którą zapewniają. Na tym jednak jeszcze nie koniec ich możliwości. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w czym tkwi sekret męskich tank topów.

Koszulki tank top są lekkie, wygodne, a przede wszystkim podkreślają męską muskulaturę. Jeszcze kilka lat temu noszone głównie na siłownię, dziś coraz częściej stają się dodatkiem do casualowego outfitu. W tym artykule dowiesz się, dlaczego tak jest.

Koszulki tank top męskie – co to takiego?

Tank topy męskie to bardzo popularne w ostatnich latach koszulki na ramiączkach dla mężczyzn. Jeszcze do niedawna kojarzyły się one głównie z bieliźnianymi podkoszulkami, które wkładano pod koszulę. Obecnie jednak na rynku dostępnych jest wiele modeli, które urosły do rangi samodzielnego elementu męskiej garderoby.

Wszystko za sprawą sportowców i miłośników siłowni, którzy rozpowszechnili ich używanie nie tylko w trakcie wysiłku fizycznego. Historia tank topów wiąże się natomiast z amerykańskimi wojskowymi, którzy stosowali je na froncie. Stąd również wzięła się anglojęzyczna nazwa tej odzieży (ang. tank – czołg). Tego typu koszulki na ramiączkach męskie były bowiem idealne dla żołnierzy, którzy całymi dniami siedzieli w pozbawionych wentylacji czołgach. Wkrótce potem stały się one popularnym ubraniem na siłownię. Coraz częściej jednak stają się także elementem wielu codziennych stylizacji. Same zresztą ewoluowały, przybierając np. formę modnych w tym sezonie tank topów z kapturem.

tank top

Męska koszulka tank top z nadrukiem

Tank topy męskie i ich zalety

Męskie koszulki tank top posiadają wiele zalet. Wśród nich należy wymienić:

  • lekkość – są produkowane z lekkich materiałów;
  • przewiewność – zapewniają ciału prawidłową cyrkulację powietrza;
  • komfort użytkowania – nie krępują ruchów i zapewniają dużą swobodę;
  • wygląd – idealnie podkreślają kształt męskiego ciała i muskulatury;
  • kamuflaż – koszulki tank top podkreślają atuty sylwetki oraz pomagają w ukryciu jej niedoskonałości (wystający brzuszek, fałdki tłuszczu na boczkach itp.);
  • cena – dobrej jakości tank top to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

Z jakiego materiału szyje się męskie koszulki tank top?

Męskie koszulki tank top mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Jednak szczególne miejsce zajmuje bawełna, która jest lekka, cienka oraz pozwala ciału oddychać. W dodatku nie gromadzi ona również wilgoci, co znacznie minimalizuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Bardzo często jest ona także wzbogacana dodatkiem poliestru i elastanu, które wzmacniają elastyczność i trwałość tkaniny. Dzięki nim koszulka się nie rozciąga ani nie mechaci. Na uwagę zasługują także szwy tych koszulek. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, nie powodują powstawania na skórze otarć lub odcisków. Dużą popularnością cieszą się także męskie tank topy wykonane z termoaktywnych materiałów.

tank top

Męski tank top z kapturem

Męska koszulka tank top – dla kogo?

Tank topy to nie tylko odzież przeznaczona dla sportowców i fanów siłowni. Coraz częściej sięgają po nie również mężczyźni, którzy niewiele mają wspólnego ze sportem. Świetnie nadają się one do stworzenia casualowych i niezobowiązujących stylizacji. Sprawdzają się jako strój na plażę, spacer do parku, czy wyjście ze znajomymi. Wielu mężczyzn sięga po nie nie tylko latem, ale również i zimą. Jeżeli więc chcesz wyglądać modnie i stylowo – tank top to idealna koszulka dla Ciebie! Jeśli nie wiesz jak ją stylizować, przeczytaj artykuł na ox.pl na ten temat.