Modna pani, która chce czuć się ze sobą bardzo komfortowo, zdecydowanie powinna rozważyć zakup damskiej kurtki pikowanej. Przemawia za tym wiele argumentów, które poruszymy w tym wpisie. Warto jednak podkreślić, że elegancka, świetnie wykonana kurtka, nie musi być przesadnie droga! 

Czym wyróżniają się kurtki pikowane damskie?

Przede wszystkim uniwersalnością. To ten rodzaj odzieży, który każda z nas doceni w chłodny, deszczowy lub wietrzny dzień. To odzież o wiele bardziej elegancka niż typowa wiatrówka czy krótka kurtka puchowa. Bez trudu zestawimy ją zarówno z jeansami, jak i z różnymi innymi rodzajami spodni.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by stworzyć doskonałą stylizację, gdzie kurtka puchówka będzie tworzyć jednolitą, harmonijną całość z zimowymi butami na niewielkim obcasie, białymi rękawiczkami, długim szalem lub kominem oraz świetną, modną, czapką z białym pomponem.

To także odzież bardzo uniwersalna pod kątem wieku. Kurtki pikowane świetnie sprawdzą się zarówno u tych młodszych pań, jak i u dojrzałych kobiet, które dokładnie wiedzą czego chcą i mają swój własny, wypracowany przez lata, image.

Modna kurtka pikowana damska – jakie kolory są teraz na topie?

Można powiedzieć, że zależy to od przeznaczenia takiej odzieży oraz grupy docelowej. Jeśli cenimy sobie ekstrawagancję i odrobinkę szaleństwa oraz chcemy wyróżniać się z tłumu, to na pewno warto zastanowić się nad kurtką w kolorze zielonym. To nieco zapomniany kolor, który właśnie z przytupem wraca do świata mody.

Jeśli jednak cenimy sobie tradycję i – na przykład ze względu na piastowane stanowisko lub nasz styl i charakter – wolimy połączenia bezpieczne, to w grze wciąż są puchówki w kolorze czarnym, białym, a także i te w różnych odcieniach szarości.

Informacje w tym artykule pochodzą zer strony radiopiekary.pl.

Damska kurtka bomberka – czym powinna się wyróżniać?

Idealna bomberka to taka, która doskonale komponuje się z innymi elementami naszego stroju. Wynika to zresztą już z samego jej kroju. To ten rodzaj odzieży wierzchniej, która musi idealnie zagrać z każdym innym dodatkiem, jaki mamy na sobie.

Dość niecodziennym, ale świetnie wyglądającym połączeniem, będzie połączenie bomberki z gęstym golfem. Najlepiej, gdyby kolory były tutaj dobierane na zasadzie kontrastu. Jeśli kurtka jest czarna, to przełammy ją jasnym golfem. I odwrotnie, jeśli kurtka jest jasna, postawmy na golf w ciemniejszych barwach.

Dobrze wyglądają też te bomerki, które mają kaptury z charakterystycznym “futerkiem”. To ponadczasowe połączenie, które jeszcze kilka lat temu było zarezerwowane zwłaszcza dla młodych kobiet, jednak z biegiem czasu świetnie przyjęło się też w innych grupach wiekowych. Dziś panie, które dumnie paradują w takich stylizacjach, a na dodatek wyglądają w nich świetnie, często należą do grupy 30-40, a nawet 40-50-latek.

Pamiętajmy też o tym, by nasza idealna kurtka była odporna na wiatr oraz opady deszczu. W ten sposób nie tylko zapewnimy sobie świetny look, ale i świetną ochronę przez zmienną, jesienną i wiosenną aurą.