Bardzo często Sylwester stanowi jedną z największych i najważniejszych imprez w ciągu całego roku kalendarzowego. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia ubioru podczas tej imprezy. Warto wiedzieć jakie kreacje znajdują się w trendach i już rozpocząć jej poszukiwania. Ubiór sylwestrowy jest dyktowany okolicznościami oraz miejscem w jakim się odbywa, znaczenie ma to czy jest to plenerowy sylwester w Krakowie czy raczej bal w luksusowym hotelu.

Kreacja sylwestrowa uzależniona od miejsca – sylwester w Krakowie czy na stoku narciarskim w Zakopanem?

Jak już wspomniano kreacja sylwestrowa nie tylko powinna być dostosowana do panujących trendów modowych, ale i także do miejsca, w którym został zaplanowany Sylwester. Znaczenie ma czy jest to sylwester w Krakowie na Rynku Głównym, gdzie bardziej postawimy na cieplejszy zestaw z wygodnym obuwiem w porównaniu z balem sylwestrowym w ekskluzywnym hotelu, na którym najodpowiedniejsza będzie suknia wieczorowa w butach na wysokim obcasie. Jeszcze inaczej wyglądać należy na imprezie organizowanej na stoku, gdzie strój narciarski będzie wiódł prym wśród innych propozycji. Bardzo ważne jest przed wyborem stroju sylwestrowego wybrać miejsce, w którym chcemy spędzić najbliższy sylwester i pod nie dopasowywać to, jak będziemy się podczas niego prezentować.

Ubiór na sylwestra

Modne stylizacje sylwestrowe

Sylwester zwykle kojarzy się z nam z dużą ilością błyskotek. Warto pamiętać o tym, by strojem podkreślić charakter imprezy, ale kierując się w tym dużą rozwagą. Stylizacje na sylwestra powinny być kompilacją błysku wraz z nutą ekstrawagancji z elegancją. Modną kreacją na tą imprezę są spódnice, zarówno te krótsze jak i dłuższe. Zestawić ją należy z topem lub koszulą. To, co będzie na górze zależy tak naprawdę od rodzaju spódnicy, czy będzie ona jednobarwna, kolorowa, błyszcząca czy cekinowa. Trzeba pamiętać, że dobierając krzykliwy dół, góra powinna być już stonowana. Oczywiście zasada ta obowiązuje również w odwrotnym przypadku. Łącząc spódnicę z koszulą warto sprawdzić czy te dwa materiały komponują się właściwie ze sobą. Następny krok to odpowiednia fryzura, makijaż, obuwie oraz modna i wyrazista biżuteria.

W trendach znajduje się propozycja stylizacji, uwzględniająca spodnie. Najlepiej prezentuje się garnitur z błyszczącego materiału w połączeniu z koronkowym crop topem, czerwoną szminką i wysokimi szpilkami. Taka stylizacja sprawi, że wzrok wszystkich zostanie na nią skierowany. Ponadto nadaje się ona również na inne imprezy. Nie zaleca się jej wybierać na typowe bale sylwestrowe.

Stylizacja na bal sylwestrowy

To impreza, na której idealnie sprawdza się zasada „mniej, znaczy więcej”. Topową stylizacją będzie długa suknia lub kreacja z długim tyłem i nieco krótszym przodem. Świetnie nadają się także sukienki z długim rękawem, które uwydatniają odstające obojczyki. Klasykami bali sylwestrowych są stylizacje złote, srebrne, bordowe lub czarne. By wyróżnić się z tłumu można postawić na nieco inną barwę taką jak np. głęboka czerwień, śliwkowy fiolet, szmaragdowa zieleń czy granat. Niezawodnym basicem takiej imprezy jest zawsze mała czarna z mocnymi akcentami widocznymi w dodatkach. Mogą to być błyszczące buty, mocny makijaż czy cekinowa torebka.