Bluza z kapturem to jedna z najbardziej uniwersalnych męskich części garderoby, którą z powodzeniem może założyć dorosły facet, 10-letnie dziecko czy licealista i każdemu w niej będzie do twarzy. Bluza kangurka to także bardzo praktyczna i ciepła część ubioru, która jest absolutnie niezbędna w każdej męskiej i chłopięcej szafie. Do wyboru są bluzy rozpinane lub nierozpinane, popularnie zwane kangurkami.

Uniwersalna i praktyczna bluza z kapturem

Ciepłe bluzy męskie z kapturem idealnie sprawdzą się w chłodne jesienne czy zimowe dni. Oprócz zapewnienia samej warstwy ciepła, bluza posiada kaptur, który pozwoli ochronić głowę przed opadami deszczu lub śniegu, a także zasłonić się przed silnymi powiewami wiatru. Bluzy męskie z kapturem mają też ściągacze na rękawach oraz w pasie, co poprawia komfort ich noszenia. Na szczególną uwagę zasługuje duża kieszeń na brzuchu. Nie dość, że korzystnie wpływa na końcowy wygląd samej bluzy, to pozwoli jeszcze schować w niej ręce czy wiele przedmiotów.

bluza

Męska bluza kangurka w klasycznym szarym kolorze

Jak widać praktyczność to jedna z ważniejszych cech bluzy z kapturem. Do tego dochodzi jej uniwersalność. Męską bluzę z kapturem można założyć prawie wszędzie (no może bez ślubu, pogrzebu czy pracy, do której trzeba chodzić w garniturze).

Nierozpinana kangurka nadaje się na popołudniowy spacer, do pracy, gdzie obowiązuje luźny dress code, na zakupy do centrum handlowego, jak również na spotkanie z kumplami w pubie czy na stadionie. Można ją z powodzeniem założyć do wielu aktywności sportowych — biegania czy jazdy rowerem. Do odwiedzenia rodziców i dziadków też będzie odpowiednia.

Bluza kangurka dla każdego

Kangurka to potoczne określenie dla nierozpinanej męskiej bluzy z kapturem. Cechą charakterystyczną, przez którą wziął się jej przydomek, jest duża kieszeń, która po założeniu bluzy umiejscowiona jest na brzuchu. Dokładnie tak samo jak kieszeń u kangurów, w której przechowywane są młode. Tutaj jednak nikt nie będzie nosił młodych kangurów, ale kieszeń umożliwi schowanie rąk czy różnych przedmiotów.

Bluzy młodzieżowe z kapturem wcale nie muszą być noszone jedynie przez tytułową młodzież, ale również przez kilku czy kilkunastoletnie dziecko. Dodatkowo odpowiednio dobrany styl bluzy pozwoli założyć ją każdemu dorosłemu facetowi, także głowie rodziny. Każda z wymienionych osób jest docelowym odbiorcą uniwersalnej i ciepłej bluzy męskiej z kapturem.

bluza

Męska bluza kangurka w kolorze khaki

Jaką męską bluzę z kapturem wybrać?

Dla dorosłych mężczyzn zdecydowanie najlepsze będą gładkie, jednokolorowe bluzy, raczej w dość ograniczonej kolorystyce. Bluza czarna, granatowa, w odcieniach szarości, butelkowej zieleni, czerwieni czy bordo to świetna propozycja dla panów. Dla dzieciaków i młodzieży szkolnej nie ma takich ograniczeń. Tam odpowiednia będzie cała paleta barw i wszelkiego rodzaju grafiki. Można by rzec – wszystkie chwyty dozwolone.

Niestandardowe i wymyślne nadruki związane z przekonaniami czy zainteresowaniami, rzucające się w oczy hasła, kolorowe postacie z filmów czy bajek itd. Co się tylko podoba zainteresowanemu. Wybierając bluzy, kierujmy się też jakością. Najlepsze będą te z samej bawełny lub jak najmniejszą domieszką poliestru – na ten temat napisano szerzej w tym artykule na rp.pl.