Kiedy sezon plażowy jest w pełni, opalenizna w sprayu robi prawdziwą furorę. Daje  świetlisty blask bez szkodliwych promieni słonecznych, a na rynku dostępnych jest tak wiele produktów samoopalających, które pomagają utrzymać sztuczną opaleniznę przez wiele dni. W tym artykule zebraliśmy dokładnie to, co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz opalać się za pomocą spraya, dzięki temu będziesz profesjonalistą w zakresie opalania. 

To musisz wiedzieć przed wykonaniem sztucznej opalenizny w sprayu: 

1 wskazówka dotycząca opalania natryskowego: Wszystko zależy od przygotowania

Jeśli chcesz, aby Twoja opalenizna w sprayu wyszła dobrze (i trwała dłużej), musisz włożyć w to trochę pracy. Nie pokazuj się nieprzygotowana – masz trochę pracy domowej do odrobienia. Weź prysznic dzień przed sesją i zrób sobie dobry peeling i gładkie golenie. Złuszczanie jest kluczem do równomiernej opalenizny w sprayu, ponieważ martwa lub łuszcząca się skóra może zostawić cię z plamami i smugami. Zrób peeling ciała, aby przygotować skórę (koncentrując się na szorstkich obszarach, takich jak kolana i łokcie) i gol się pod koniec prysznica, gdy mieszki włosowe zmiękną. Pamiętaj, że golenie po sesji natryskowej spowoduje tylko szybsze usunięcie opalenizny.

2 wskazówka dotycząca opalania natryskowego: Nie należy brać prysznica tuż przed sesją

Dzieje się tak dlatego, że pory po ciepłym prysznicu lub kąpieli są większe, więc roztwór do opalania znajduje się w porach i tworzy ciemne plamy. Jako uszczelnienie porów, roztwór zostaje uwięziony i kończy się widocznymi śladami opalania. Prysznic tego samego dnia jest w porządku, tylko upewnij się, że zrobisz to co najmniej cztery godziny przed wykonaniem opalenizny.

prysznic przed sztuczną opalenizną

3 wskazówka dotycząca opalania natryskowego: Świeża twarz jest drogą do celu

Nie używaj makijażu podczas sesji natryskowej, jeśli planujesz również opalanie twarzy. Twój makijaż będzie stanowił barierę dla opalenizny w sprayu, przez co nie utrzyma się ona na Twojej skórze. Przed wykonaniem opalania natryskowego zmyj makijaż. 

4 wskazówka dotycząca opalania natryskowego: Pomiń również dezodorant

Dezodorant może również działać jako bariera dla roztworu opalenizny w aerozolu (a w niektórych przypadkach może nawet zmienić kolory), co doprowadzi do powstania niejednolitych plam pod pachami. Tak więc unikaj dezodorantu przed wizytą. 

5 wskazówka dotycząca opalania natryskowego: Opalenizna pojawia się po pierwszym prysznicu

Odczekaj co najmniej sześć do ośmiu godzin przed pierwszym prysznicem. Kiedy już się umyjesz, zauważysz, że woda wygląda na błotnistą – jest to tylko kosmetyczny roztwór brązujący stosowany w sztucznej opaleniźnie. Nie korzystaj z szorowania, golenia i złuszczania! Używaj tylko płynu do mycia ciała, aby delikatnie oczyścić i pozwolić, aby woda płynęła aż do momentu, gdy stanie się czysta – teraz, gdy naprawdę zaczynasz wyglądać jak ta brązowa bogini.

6 wskazówka dotycząca opalania natryskowego: Nawilżaj skórę każdego dnia po opalaniu natryskowym

Po pierwszym prysznicu, zacznij codziennie nawilżać skórę, aby utrzymać opaleniznę. Tylko pamiętaj, aby trzymać się z dala od nawilżaczy na bazie oleju, ponieważ mogą one usunąć opaleniznę i pozostawić plamę. 

nawilżanie skóry po opaleniźnie natryskowej