Każda z kobiet chciałaby mieć piękne oczy jak księżniczki z bajek Disneya. Jeśli jesteś tego samego zdania, przygotuj się do opanowania kilku sztuczek związanych z makijażem, których od tej pory będziesz używać za każdym razem. Te proste wskazówki, uświadomią Tobie jak możesz poprawić swój sposób makijażu w celu optycznego powiększenia oczu. 

Makijaż, który powiększy optycznie Twoje oczy

Użyj jasnego ołówka

Pierwsza sztuczka polega na pomalowaniu dolnej powieki białym lub beżowym ołówkiem – jest to w zasadzie iluzja optyczna. Neutralizuje kolor linii oczu, sprawiając, że wygląda, jakby była częścią oka. Możesz pominąć optyczny biały ołówek na rzecz czegoś z nutą brzoskwini lub kremu – będzie to wyglądać bardziej subtelnie. 

Tusz do rzęs 

Spraw, aby Twój tusz do rzęs naprawdę był widoczny, przechodząc najpierw przez obszar podszycia z korektorami. Kontrast ciemnego tuszu do rozjaśnionej skóry oprawi całe oko, choć produkt na dolnej rzęsie niesie ze sobą ryzyko rozmazania. Wodoodporny tusz do rzęs jest najlepszy, aby uniknąć przenoszenia makijażu na skórę. 

Biały cień

Dodanie odrobiny odbijającego światło srebra lub białego cienia do powiek w wewnętrznym rogu to stara, rozjaśniająca sztuczka. Aby zwiększyć siłę blasku otwierania oczu, użyj raczej dwóch produktów niż jednego. Używaj gruboziarnistego ołówka w kolorze szampana i ustawionego za pomocą zakreślacza w proszku lub cienia, który ma trochę połysku.

Sztuczne rzęsy

Umieszczenie sztucznych rzęs w dolnej części oka daje niewinny wygląd. Używaj pojedynczych rzęs lub wykorzystaj małą sekcję i aplikuj w takim sam sposób, jak na górną powiekę.

Linia kreski 

Możesz rozciągnąć lub wygiąć linie kreski w celu uzyskania różnych efektów. Eksperymentowanie z różnokolorowymi podkładami i sposób ich nakładania może być dobrą zabawą. Na początek narysuj klasyczny kształt kociego oka na górnej powiece w ciemnym kolorze. Przejdź do jaśniejszego odcienia i narysuj cienką linię pod dolnymi rzęsami na samym końcu oka.

Jeżeli potrzebujesz filmu instruktażowego jak wykonać tego typu makijaż to polecamy Tobie to video: